')
Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Pokračování sporů o čističku ve Dvoře Králové u Nejvyššího soudu v Brně

Redakce / 16.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
V lednu letošního roku padlo zásadní soudní rozhodnutí ve věci stanovení ceny za čištění odpadních vod. S tímto rozhodnutím bylo v zásadě spokojeno jak nynější vedení města, tak i vedení bývalé, které se do soudních sporů s Evorado import (majitel čistírny) pustilo. Přesto město podalo dovolání k nejvyššímu soudu v Brně.
 

Dle slov starosty města Jana Jarolíma to je nikoliv proto, že by s rozsudkem nebylo město spokojeno (soudem stanovené platby již proběhly), ale proto, že dle právních rešerší se v rozsudku dají najít jistá právní pochybení ze strany krajského soudu.


Podrobnosti o rozsudku zde

Záznam tiskové konference, kde byl výsledek soudu oznamován a vysvětlován

Zastupitelé na svém dnešním jednání rozhodli o zmocnění právní zástupkyně města k podání dovolání, která v současné době na precizování důvodů pracuje.

"Lhůta pro podání dovolání k Nejvyššímu soudu je do 1. června 2019 a protože zpracování dovolání vyžaduje poměrně značnou právní erudici, neboť se jedná o jeden z nejnáročnějších právních úkonů, rozhodli jsme se pro svolání zastupitelstva v takovém termínu, aby v případě přijetí usnesení v duchu, že se dovolání k Nejvyššímu soudu má podat, zbyla alespoň relativně dostatečně dlouhá lhůta na jeho zpracování", komentoval starosta důvod sovlání zastupitelstva mimo plánovaný čtvrtletní termín.

O podrobných důvodech podání dovolání je v tuto chvíli předčasné spekulovat, neboť se teprve precizují, po jeho podání se ale samozřejmě jeho konkrétní podobu dozvíme.
V každém případě však i druhá strana sporu o platby za čištění odpadních vod, společnost Evorado Import, a.s., avizovala, že se s největší pravděpodobností chystá dovolání podat.


Jan Holan

 

Související články
Ohledně ceny za čištění vody za roky 2005-2013 je ve Dvoře Králové rozhodnuto
Sporům města s majitelem ČOV může i nemusí být ve Dvoře Králové konec. Čeká se i na jeho reakci
Zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem (16. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 500x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí