')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Pokračování sporů o čističku ve Dvoře Králové u Nejvyššího soudu v Brně

Redakce / 16.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
V lednu letošního roku padlo zásadní soudní rozhodnutí ve věci stanovení ceny za čištění odpadních vod. S tímto rozhodnutím bylo v zásadě spokojeno jak nynější vedení města, tak i vedení bývalé, které se do soudních sporů s Evorado import (majitel čistírny) pustilo. Přesto město podalo dovolání k nejvyššímu soudu v Brně.
 

Dle slov starosty města Jana Jarolíma to je nikoliv proto, že by s rozsudkem nebylo město spokojeno (soudem stanovené platby již proběhly), ale proto, že dle právních rešerší se v rozsudku dají najít jistá právní pochybení ze strany krajského soudu.


Podrobnosti o rozsudku zde

Záznam tiskové konference, kde byl výsledek soudu oznamován a vysvětlován

Zastupitelé na svém dnešním jednání rozhodli o zmocnění právní zástupkyně města k podání dovolání, která v současné době na precizování důvodů pracuje.

"Lhůta pro podání dovolání k Nejvyššímu soudu je do 1. června 2019 a protože zpracování dovolání vyžaduje poměrně značnou právní erudici, neboť se jedná o jeden z nejnáročnějších právních úkonů, rozhodli jsme se pro svolání zastupitelstva v takovém termínu, aby v případě přijetí usnesení v duchu, že se dovolání k Nejvyššímu soudu má podat, zbyla alespoň relativně dostatečně dlouhá lhůta na jeho zpracování", komentoval starosta důvod sovlání zastupitelstva mimo plánovaný čtvrtletní termín.

O podrobných důvodech podání dovolání je v tuto chvíli předčasné spekulovat, neboť se teprve precizují, po jeho podání se ale samozřejmě jeho konkrétní podobu dozvíme.
V každém případě však i druhá strana sporu o platby za čištění odpadních vod, společnost Evorado Import, a.s., avizovala, že se s největší pravděpodobností chystá dovolání podat.


Jan Holan

 

Související články
Ohledně ceny za čištění vody za roky 2005-2013 je ve Dvoře Králové rozhodnuto
Sporům města s majitelem ČOV může i nemusí být ve Dvoře Králové konec. Čeká se i na jeho reakci
Zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem (16. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 491x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)

Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí