Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Pokračování sporů o čističku ve Dvoře Králové u Nejvyššího soudu v Brně

Redakce / 16.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
V lednu letošního roku padlo zásadní soudní rozhodnutí ve věci stanovení ceny za čištění odpadních vod. S tímto rozhodnutím bylo v zásadě spokojeno jak nynější vedení města, tak i vedení bývalé, které se do soudních sporů s Evorado import (majitel čistírny) pustilo. Přesto město podalo dovolání k nejvyššímu soudu v Brně.
 

Dle slov starosty města Jana Jarolíma to je nikoliv proto, že by s rozsudkem nebylo město spokojeno (soudem stanovené platby již proběhly), ale proto, že dle právních rešerší se v rozsudku dají najít jistá právní pochybení ze strany krajského soudu.


Podrobnosti o rozsudku zde

Záznam tiskové konference, kde byl výsledek soudu oznamován a vysvětlován

Zastupitelé na svém dnešním jednání rozhodli o zmocnění právní zástupkyně města k podání dovolání, která v současné době na precizování důvodů pracuje.

"Lhůta pro podání dovolání k Nejvyššímu soudu je do 1. června 2019 a protože zpracování dovolání vyžaduje poměrně značnou právní erudici, neboť se jedná o jeden z nejnáročnějších právních úkonů, rozhodli jsme se pro svolání zastupitelstva v takovém termínu, aby v případě přijetí usnesení v duchu, že se dovolání k Nejvyššímu soudu má podat, zbyla alespoň relativně dostatečně dlouhá lhůta na jeho zpracování", komentoval starosta důvod sovlání zastupitelstva mimo plánovaný čtvrtletní termín.

O podrobných důvodech podání dovolání je v tuto chvíli předčasné spekulovat, neboť se teprve precizují, po jeho podání se ale samozřejmě jeho konkrétní podobu dozvíme.
V každém případě však i druhá strana sporu o platby za čištění odpadních vod, společnost Evorado Import, a.s., avizovala, že se s největší pravděpodobností chystá dovolání podat.


Jan Holan

 

Související články
Ohledně ceny za čištění vody za roky 2005-2013 je ve Dvoře Králové rozhodnuto
Sporům města s majitelem ČOV může i nemusí být ve Dvoře Králové konec. Čeká se i na jeho reakci
Zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem (16. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 487x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí