')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Sezona na Tyršové koupališti končí v neděli 1. září 2019. Na příští rok je slíbené nové sociální zázemí s teplými sprchami

Na Tyršově koupališti slibují nové sociální zázemí, vypsána je veřejná zakázka

Redakce / 31.08.2019, Dvůr Králové nad Labem
Sezona se prodlužovat nebude, krásné počasí končí v neděli. Návštěvníci se příští rok dočkají nového zázemí, areál se stane vybavený i pro imobilní
 

FOTOGALERIE - Tyršovo koupaliště - zázemí srpen 2019

Vrácení permanentek

Majitelé permanentek, které měly letos díky novému turniketu podobu plastové karty, je mohou vrátit a získat zpět zálohu ve výši 100 Kč do 1. září 2019 na pokladně koupaliště a do 27. září 2019 v budově technických služeb (Seifertova 2936, tel.: 605 233 249). 

Sezona letos končí 1. září na většině koupališť v regionu, i když disponují vyhřívanými bazény. Každý však poslední den prázdnin oslavuje po svém - například v Lodíně 1. září 2019 nabízejí vstup zdarma pro děti do 18 let, pokud se jedná i v nastávajícím školním roce o žáky.

Předpověď počasí letos přeje trendu zavírání koupališť na konci prázdnin - v prvním záříjovém týdnu se má ochladit o více než 10°C. Stále přístupný však bude například areál Dachova u Hořic, kde je v měsíci září koupání na vlastní nebezpečí. 

Počasí a návštěvnost

Čísla, týkající se návštěvnosti a návratnosti investice v podobě turniketu zatím nejsou známa. Návštěvnost není závislá jen na počasí, ale také na kvalitě nabízených služeb. Právě letos měl možnost dvorský areál přijmout obyvatele Trutnova, kteří letos zůstali bez zázemí koupaliště, které se rekonstruuje. Tamní Dolce nebyly doporučovány ke koupání již v červenci.

Dle dat ČHMÚ byl například měsíc červenec srovnatelný, co se týče počasí, s minulým rokem.  Dle dostupných dat se letošní červenec zařadil mezi 10 nejteplejších od roku 1992 (za posledních 27 let). Byl o 0,9°C chladnější a zároveň s více srážkami než loňský červenec, který však patřil mezi 7. nejteplejší za poslední čtvrtstoletí. Tropický den (nad 30°C) jsme si u nás mohli letos v červenci vychutnat dle měření vždy alespoň na jedné měřící stanici na území ČR v 15 dnech, v loňském roce to bylo v 21 dnech. Tropické dny se vyskytovaly především v druhé polovině měsíce - jak v roce 2018, tak letos. Srpnové údaje budou k dispozici později, již nyní je však zřejmé, že výjimečný byl zejména poslední srpnový týden, kdy voda na Tyršově koupališti dosahovala i bez vyhřívání stále teplot přes 24°C.

Královéhradecký kraj patřil letos od začátku roku (do července 2019) zároveň mezi 3 nejsušší kraje v ČR spolu s Libereckým a Plzeňským krajem.

Nové sociální zázemí

Ani po sezóně by však areál Tyršova koupaliště neměl zůstat dlouho opuštěný. V areálu by měly ještě v září začít práce na výstavbě nového sociálního zázemí. Před začátkem letní sezony vedení města slíbilo, že vypíše veřejnou zakázku na výstavbu tohoto zázemí včetně vestavby hygienického zázemí pro imobilní osoby, které na Tyršově koupališti zcela chybí. 

Podle projektové dokumentace dojde k odstranění původní stavby již nevhodného sociálního zázemí vedle chodu do areálu Tyršova koupaliště, kdy na jeho místě vznikne nový jednopodlažní objekt. Jeho součástí budou WC kabiny, pisoáry, sprchy, úklidová místnost a technická místnost se zázemím pro ohřev teplé vody. Stavba je navržena pouze pro letní provoz, čemuž budou odpovídat její materiálové řešení a tepelně technické parametry. Odpovídající zázemí pro mobilní osoby vznikne v objektu přímo u vstupu do areálu, v místech, kde jsou v současné době umístěny převlékací kabiny a zázemí pro zaměstnance. Dvě hygienické buňky s WC, umyvadlem a sprchou (zvlášť pro muže a ženy) pro osoby s omezenou schopností pohybu budou řešeny s ohledem na návaznost na krátké přístupové rampy. Součástí zakázky není sociální zázemí u brouzdaliště. 

Předpokládaná hodnota této veřejné zakázky činí 4,1 mil. Kč bez DPH. Lhůta pro podání nabídek skončila v pátek 30. srpna 2019. Stavební práce by měly dle tiskové zprávy města být realizovány od druhé poloviny letošního září do konce dubna příštího roku.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz, portal.chmi.cz
 

Související články
Tyršovo koupaliště má novinku: turniket. Změny jsou i v ceníku
Tyršovo koupaliště nabízí novou celodenní vstupenku. Lidé se mohou během dne jednou vrátit

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1035x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí