Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Sluneční lázně Dachova u Hořic v létě roku 2018

Redakce / 20.08.2018, Hořice - Hořicko a Miletín
Již dva roky probíhá postupně v létě rekonstrukce původního dřevěného zázemí koupaliště v Dachovech, které má přívlastek Sluneční lázně. Není divu: velká betonová nádrž napuštěná přírodní vodou bez chemikálií je doslova zapuštěna v lesích kolem Hořic. A voda má uprostřed svůj ostrov a koupaliště svoji písečnou pláž. Takže někdo si tady může připadat jako v lázních, někdo jako u moře.
 

FOTOGALERIE - Sluneční lázně Dachova u Hořic červenec 2018

Lázně fungují již od května až do září, koupací období je však omezené pouze na měsíce od června do srpna. Neustále mě překvapuje, kolik lidí z Královédvorska na Dachovech ještě nebylo a neokusilo atmosféru tohoto jednoho z nejkrásnějších areálů v republice vůbec. Letos se však příznivcům cyklotoulek pro regionu nabízí možnost do Dachov dojet na kole a případně se přiblížit do Miletína cyklobusem jedoucím o prázdninách každou sobotu v 10:40 z autobusového nádraží ve Dvoře Králové. 

 

Koupání je povoleno v tamní nádrži s přírodní vodou jen do konce srpna. Voda již nyní nemá kvalita jako tomu bývá na začátku sezony, ale pořád je vhodná ke koupání. Aktuálně je zde pouze snížená průhlednost vody pod 1 metr. Aktuální informace jsou ke zhlédnutí na webu Krajské hygienické stanice. 

Areál prochází již třetím rokem rekonstrukcí šaten a hlavní budovy, která pochází ze začátku minulého století. Letos dostává nový kabát prostřední hala, v následujících letech kabinky a šatny na pravé straně.  Město Hořice si tuto rekonstrukci financuje samo. Návštěvníky však stavební ruch nijak neomezuje.

Více o možnostech tohoto areálu čtěte ve starším článku

Aktuální info včetně ceníku a provozní doby (oficiální web koupaliště).

Kateřina Sekyrková


 

Související články
Koupaliště a kemp Dachovy u Hořic je odpočinkovým místem uprostřed lesů. Koupat se zde můžete již od 1. června

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 651x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020