Vyhledej
Královédvorsko > Služby občanům > Úřady

Městští strážníci se zaměří na bezpečnost návštěvníků i pracovníků ZOO Dvůr Králové

Redakce, / 15.02.2016
Intenzivně se věnovat prevenci kriminality a zvýšit bezpečnost zaměstnanců i návštěvníků. Přesně to chtějí v Safari Park Resortu v ZOO Dvůr Králové, a proto požádali o spolupráci Městskou policii Dvůr Králové nad Labem (MPDK).
 

„Otázkou prevence kriminality by se měli zabývat všichni zaměstnavatelé, už jen kvůli bezpečnosti svých zaměstnanců. Máme bohužel negativní zkušenosti s některými hosty, kteří mají potřebu heslo, že zákazník má vždy pravdu, dokazovat i za cenu různých konfliktů nebo hrozeb napadení, a to jak recepčních nebo pracovnic pokladen v restauraci,“ vysvětluje Roman Lahučký, vedoucí Safari Lodge a Safari Kempu, a pokračuje: „Jedním z bodů, kterým se tak chceme v rámci ubytovacího zařízení v zoo v dohledné době věnovat, je právě prevence kriminality, předcházení krizovým situacím a jejich případné bezpečné řešení.“

Podle něho by si především zaměstnanci, kteří pracují v noci, zajišťují chod recepcí a hlídají objekt v rámci definovaných pravomocí, měli umět poradit s nestandardními situacemi. „Jsem rád, že jsme byli osloveni na základě prevence a ne jako následek nějakého neštěstí. Plánujeme proškolení personálu k řešení krizových situací, výcvik provede preventivní skupina MPDK ve spolupráci se mnou jako manažerem prevence kriminality města,“ podotýká Jan Štípek, zastupitel pověřený řízením MPDK a zároveň manažer prevence kriminality na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem.

Se zajištěním bezpečnosti návštěvníků a hostů zoo, obecného pořádku a případných kontrol vareálu zoo, zejména před hlavní pokladnou, restaurací U Lemura, Safari Lodge, centrálního parkoviště a Safari Kempu, souvisí také druhá žádost o spolupráci, s níž se Roman Lahučký na Jana Štípka obrátil. „V únoru v Safari Lodge probíhají stavební práce a hotel je veřejnosti uzavřen. Navíc se zvyšuje počet neorganizované mládeže, která tráví čas kratochvílemi jako je driftování na parkovištích a vysedávání ve vozech spojené s konzumací čehokoliv,“ zdůvodňuje rozhodnutí Roman Lahučký.

„Zoo je jedním ze strategických partnerů města a zároveň dominantou Dvora Králové nad Labem, kterou navštěvují statisíce návštěvníků ročně, a proto je pro MPDK prioritou zajistit bezpečnost zahrady i jejího okolí. Jedním z opatření je tak navýšení hlídkové činnosti strážníků a hlídek asistentů prevence kriminality,“ dodává Jan Štípek.

page1image19992

Text: Miroslava Kameníková, tisková mluvčí města Dvůr Králové nad Labem

Foto: Královédvorsko.cz

 

Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Sbírka pro ZOO Dvůr Králové vynesla přes sedm tun krmiva
Má se městská policie starat o zoo?
Jedna "plzeň", dvoudecka vína a drogy - aneb víkendoví řidiči na Trutnovsku
Pozvánka na jarní zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem - včetně podkladových materiálů

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 242x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020