Vyhledej
Královédvorsko > Sport > atletika

Jaroměřský kros se uskuteční již po desáté a s řadou novinek

Redakce / 19.11.2019, Josefov - Jaroměřsko
Běžecká akce Jaroměřský kros je mezi sportovci rok od roku vyhledávanější a noví zájemci v každém novém ročníku přibývají. Rok 2020 bude pro akci významný: bude se slavit kulaté jubileum. Uplyne už 10 let od chvíle, kdy se organizátor Jiří Pour rozhodl tuto akci pořádat. A proto jsme pro vás s ním připravili rozhovor.

Proč jste se rozhodl uspořádat běžecký závod právě v Josefově?

Chtěli jsme využít jak prostředí krásné tereziánské pevnosti zde v Jaroměři - Josefově, tak potenciálu atletů, kteří tady běhají a žádný podobný závod tu neměli. Cílem bylo vytvořit závod, kde by mohl běhat úplně každý. První ročník byl takový punkový - připravili jsme první ročník s tím, že “uvidíme, kolik přijde lidí". Počítal jsem se závodníky z našeho oddílu, z okolí a z místního Sokola, ale už v další letech se přidali lidé z širokého okolí.

Po 10 letech je z toho závod celostátního významu...

V průběhu těch 10 let se akce vyprofilovala a stala se z ní mezi atlety i laickou sportovní veřejností prestižní záležitost, doslova velký závod. Máme pravidelně přes 500 účastníků, rok od roku se jich hlásí více. Mezi účastníky patří závodníci od nejmenších dětí, kteří běží s rodiči, až po ty nejstarší, kteří vůbec dokáží běžet, či kombinovat chůzi a běh. Takovému běžci, který se naposledy účastnil a který chvilku běžel a chvilku šel, bylo více než 89 let.

Jaroměřský kros

Neděle 19. dubna 2020

web závodu:
www.jaromerskykros.cz

FB závodu l Instagram

adresa:
Jaroměř-Josefov
Rudé armády 109


Odkaz na Mapy.cz

Kolik očekáváte účastníků v jubilejním desátém roce?

V  10. ročníku, kdy to bude zároveň i Mistrovství republiky veteránů, bychom zde rádi uvítali 800 až 1000 lidí.

V čem je Jaroměřský kros unikátní?

Závod je specifický především v tom, že se při běhu nabízí různý terén a start v jednotlivých kategoriích je hromadný, nikoliv postupný. Běžíte, jak chcete - dohromady, ve dvojicích, trojicích, ve skupině, nebo solo a užíváte si to jako elite závody.

Jaké novinky jsou připraveny pro jubilejní ročník?

Největší novinkou je, že se závod stane Mistrovstvím České republiky kategorie Masters - veteráni. Nebudou však chybět ani tradiční kategorie. Závod je součástí závodu Iscarex Cup, což je jeden z největších běžeckých pohárů, který byl oceněn jako vůbec největší běžecký pohár v České republice. Dále je to přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu a zároveň Mistrovství České republiky České obce sokolské. Součástí závodu je i závod handikepovaných.

A doprovodný program?

Tak jako každý rok, i v tom nadcházejícím ročníku bude připravený bohatý doprovodný program nejen pro účastníky, ale i pro diváky. Opět budou přichystané masáže zdarma, program pro děti včetně malování na obličej. Samozřejmostí je  bohaté občerstvení. Je tu prostě zábava na celý den. Nabízí se také otevřená pevnost Josefov, kam se mohou jít diváci i závodníci podívat.

Významné výročí si žádá i významné osobnosti. Kdo by mohl přijet?

Na desátý ročník je pozván Roman Šebrle a Eva Šebrlová a její tréninková skupina, dále závodníci Dukly Praha. Pozvali jsme i Jarmilu Kratochvílovou, která je spjata přímo s námi, protože otvírala náš nový stadion, takže předpokládám, že neodmítne a přijede.

Jubilejní ročník má jednu velice důležitou novinku, a to změnu termínu konání.

Jaroměřský kros 2020 se bude konat až 19. dubna v neděli. Je to posun o 14 dnů později z důvodu časového kalendáře Českého atletického svazu. Je to určitě dobrá zpráva, protože takto běžci zažijí Josefov v plném květu.

Uspořádat takovou akci je náročné a bez partnerů a sponzorů prakticky nemožné. Kdo vám pomáhá?

Chtěl bych poděkovat městu Jaroměř a Královéhradeckému kraji.  Závod se každoročně koná s jejich podporou. Dále bych chtěl poděkovat řadě firemních i soukromých sponzorů, kteří přispívají finančně i ve formě věcných odměn. Velmi si vážíme této spolupráce!

Děkuji za rozhovor

Kateřina Sekyrková

FOTOGALERIE - Jaroměřský kros - děvčata 2010-2011

FOTOGALERIE - Jaroměřský kros 2018

Související články
Jaroměřský kros 2018 - podívejte se na videoreportáž a velkou fotogalerii
Populární Jaroměřský kros v pevnosti Josefov startuje v neděli 7. dubna 2019
Výsledky Jaroměřského krosu - závody doporučuje i olympionička Blanka Paulů
Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd české atletiky
Jaroměřský kros se uskuteční již tuto neděli
Vaše komentáře

Přečteno 968x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
12.06.2024 18:00 - 12.06.2024 19:30
Velká taneční show ANGELES Dance Group
12.06.2024 15:45 - 12.06.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku