Vyhledej
Královédvorsko > Sport > atletika

Výsledky Jaroměřského krosu - závody doporučuje i olympionička Blanka Paulů

Redakce / 9.04.2019, Jaroměřsko
V neděli 7. dubna 2019 se v Jaroměři-Josefově vydařil již 9. ročník jednoho z největších a nejkrásnějších krosových závodů v České republice. Celkem 450 závodníků si užilo za slunného počasí členitou a jedinečnou trať tvořenou z vysokých hradeb a tunelů pevnosti Josefov.
 

Výjimečné prostředí a skvělá organizace láká stále nové závodníky i ze vzdálenějších koutů. Nejpočetnější byla letos kategorie mladších žákyň, ve které zvítězila Aneta Benešová z Kolína neuvěřitelným časem 5:06 na 1370 m dlouhé náročné trati, a stala se tak zároveň přebornicí České obce Sokolské. Vítězkou v kategorii žen se stala Dagmar Kynčlová z Nového Města n. Metují. ”Líbí se mi, jak je trať variabilní, mám to tady moc ráda”, odůvodnila na stupních vítězů svoji účast v závodě. V seznamu závodnic nechybělo ani jméno legendární olympioničky Blanky Paulů, která vyhrála svoji kategorii a celkově mezi všemi ženami doběhla na krásném šestém místě. "Jsem tady teprve po druhé, protože jsem o tak hezkém závodě dříve nevěděla. Je to ale jeden z nejhezčích závodů vůbec - profilem tratí i organizačně. Určitě příští rok přijeďte také!”, vyzvala další bežecké nadšence. 

Termín na rok 2020Pokud se vám závod líbil, tak už nyní si můžete zadat do kalendářů datum neděle 5. dubna 2020 a nebo ještě lépe přidat se k události na Facebooku :-)


Výsledky všech kategorií jsou ke zhlédnutí zde.

Velkého překvapení se dočkal rozběh, ve kterém již tradičně startovali tělesně a mentálně postižené děti z místní speciální školy. Předběžci museli kapitulovat před nejrychlejším ze závodníků, který je nečekaně předehnal ještě před polovinou tratě a do cíle dobíhal za mohutného aplausu a skandování diváků.

Závod měl i svoji malou sportovní tragédii, která se odehrála v kategorii nejmladších žáků: jeden ze závodníků hned na startu upadl a přišel o botu. Za pomoci jednoho z organizátorů však opět do závodu vyběhl a do cíle šťastně dorazil - a nebyl poslední! Od pořadatelů pak obdržel zvláštní cenu. 

Skvělá organizace závodu je zásluha Jiřího Poura, který od počátku závod řídí a kterému pomáhá tým více než 20 lidí z TJ Sokol Jaroměř. ”Moc rád bych poděkoval našemu týmu, mezi které patří naši závodníci, trenéři a jejich rodiče. I díky nim to byl velmi povedený devátý ročník bez zranění,” zhodnocuje a přidává plány do budoucna: Na příští, jubilejní desátý ročník už nyní chystáme řadu změn a novinek. Zveme významné sportovní hosty, připravíme nové tratě zejména v kategorii Hobby a Hobby se psem. Celkově bychom zde v areálu pevnosti Josefov příští rok rádi přivítali minimálně 800 závodníků. Výhodou tohoto místa je totiž takřka neomezená kapacita a krásný přehled o celé trati i pro diváky" .

Příští závod se koná v neděli 5. dubna 2020 - událost na fcb zde.

Informace o závodu najdete i na sociálních sítích
Instagram: https://www.instagram.com/jaromerskykros/
facebook: https://www.facebook.com/JaromerskyKros/

Partneři
Závody pořádá tým dobrovolníků okolo úspěšných atletů Sokola Jaroměř. Ředitelem závodu je Mgr. Jiří Pour, který se dlouhodobě věnuje vedení tamní úspěšné atletické skupiny a sám je rovněž aktivním reprezentantem ve veteránských kategoriích na nejrůznějších běžeckých tratích.
Finančně závod podporuje zejména město Jaroměř a Královéhradecký kraj. Dále by se závod neobešel bez celé řady sponzorů, kteří pomáhají zejména drobnou materiální a technickou pomocí a občerstvením.

Jan Holan

FOTOGALERIE - Jaroměřský kros - děvčata 2010-2011

FOTOGALERIE - Výsledky Jaroměřského krosu: účast doporučuje bývalá olympionička

 

Související články
Jaroměřský kros se uskuteční již po desáté a s řadou novinek

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1720x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí