Vyhledej
Královédvorsko > Sport > atletika

Sokol zahájil školní rok úspěchy z krajských i republikových soutěžích v atletice a všestrannosti

Po prázdninové přestávce zahájili sokolští atleti tréninky v srpnu sportovním soustředěním, při kterém se věnovali nácviku techniky jednotlivých disciplín i zlepšování fyzičky. Na všechny totiž čekala závěrečná kola krajských přeborů a také další soutěže.

FOTOGALERIE - Sokol zahájil školní rok úspěchy z krajských i republikových soutěží v atletice a všestrannosti

Krajská soutěž dorostenců a juniorů

Jako první se do soutěží zapojili dorostenci a junioři. Junioři hostovali v oddíle Sokola Jaroměř. Svými výkony pomohli družstvu postoupit na mistrovství Čech. Družstvo našich dorostenců skončilo v krajské soutěži na 2. místě za družstvem Sokola Hradec Králové. Více družstev letos do krajské soutěže nenastoupilo.

Krajský přeboru staršího žactva

13 našich atletek a atletů soutěžilo na 4. kole krajského přeboru staršího žactva. Hoši mezi devíti družstvy vybojovali krásné třetí místo. Simon Rajsner přidal stříbro za vrh koulí a Matouš Hojný bronz za běh na 3000 m.

Krajské finále přípravek

Předprázdninové výkony našeho nejmladšího žactva slibovaly, že by se letos obě sokolská družstva mohla probojovat do krajského finále přípravek. Tento předpoklad se vyplnil, družstvo dívek postoupilo ze druhého a družstvo hochů z prvního místa. V krajském finále změřilo síly šest nejlepších družstev chlapců a dívek. Všichni závodníci bojovali ze všech sil. Své úsilí korunovaly dívky skvělým třetím místem. Hoši skončili o 100 bodů čtvrtí. Když si uvědomíme, že v základních skupinách závodilo celkem 25 družstev dívek a 20 družstev kluků, je dosažený výsledek skvělou vizitkou našich nejmenších.

Republikové finále OVOV

K vrcholům letošního roku patřila účast našich závodníků na republikovém kole OVOV, které se konalo v Brně. Tato soutěž je velmi náročná, během dvou dnů plní závodníci 10 atletických a posilovacích disciplín odznaku všestrannosti. Do soutěže postupují ti nejlepší přímo z krajských kol nebo na základě výsledků v korespondenční soutěži. Sokol reprezentovali Anežka Holanová, Terezka Grusová a Jakub Grus. Ke skvělým výkonům děti motivovala účast téměř padesátky olympioniků, kteří sledovali závod a děti povzbuzovali. Anežka Holanová dosáhla výborného výsledku, když vybojovala skvělou bronzovou medaili. Jakub Grus skončil po skvělém výkonu se ziskem 8845 bodů těsně na 4. místě, když na třetí místo ztrácel 100 bodů.

Evropské atletické hry

Celkem 18 závodníků vypravil Sokola na Evropské dětské atletické hry, které se konaly v Brně. Tohoto neoficiálního mistrovství Evropy se letos zúčastnilo 1750 závodníků z 18 zemí Evropy. Účast na tomto krásném podniku byla odměnou za celoroční práci i za výkony. Dosáhnout na vítězství na těchto závodech je velmi obtížné, ale změřit síly s vrstevníky a dosáhnout osobních rekordů má smysl, stejně jako získat zkušenosti z tak velkých závodů. Nejlepšího výsledku dosáhla Terezka Grusová, která se probojovala mezi padesátkou dívek ročníku 2008 do finále mezi 8 nejlepších. Zde skončila výkonem 39,81 m na 6. místě. Adéla Sedláčková obsadila mezi padesátkou dívek ročníku 2007 místo 13. Simon Rajsner postoupil v kouli mezi osmičku hochů ročníku 2005. Ve finále skončil výkonem 12,15 m na 6. místě. Také ostatní závodníci dosáhli celé řady osobních rekordů. Ondřej Schreiber skončil v oštěpu výkonem 35, 30 na 14. místě, Ondřej Berger posunul své osobní maximum ve skoku dalekém na 5,35 m a Michal Pavlík na 5,41 m. Našim nejmladším běžcům se podařil běh na 600 m, Nela Bořková zaběhla za 2:00,71, Kamila Baierová za 2:01,49 a Tomáš Erban za 1:56,24. A nejen krásné výsledky si odvezli naši svěřenci z evropských závodů. Také spoustu zážitků a nově navázaných přátelství s dětmi, které mají také rády atletiku.

Krajský přebor přípravek ve vícebojích

Osmnáct závodníků reprezentovalo naši jednotu na krajských přeborech přípravek ve vícebojích.  Děti bojovaly a dosáhly pěkných výsledků, i když na medaile tentokrát nedosáhly. Terezka Grusová, Anežka Holanová a František Šturm obsadili 5. místa, Nela Bořková byla 6., Tomáš Erban byl 7., Michal Lukáš 8. a  Martin Palan byl 10.

Župní přebor v přespolním běhu

První říjnová sobota patřila župnímu přeboru v přespolním běhu. Počasí závodníkům nepřálo a pořádně lilo, přesto se na start postavil 25 našich závodníků, kteří vybojovali celkem 13 medailí. Zlato získali Honzík Seifrt, Matěj Kubíček, Barbora Síbrová, Kateřina Kubíčková a Daniel Hojný, stříbro Anna Beranová, Tomáš Erban, Anežka Holanová, František Šturm a Josefína Šturmová, bronz Veronika Tomášková, Michal Lukáš a Magdaléna Vondroušová.

Po opravdu nabitém začátku cvičebního roku se naše aktivity přesunou do sokolovny. Čekají nás závody v desetiboji a Team-Gymu, pro cvičitele, trenéry a juniory uspořádáme seminář Funkční trénink a posilování vlastní vahou a další akce.

Pavlína Špatenková, Sokol Dvůr Králové n. L.

Další články TJ Sokol Dvůr Králové

Související články
Jakub Grus byl třetí na republikovém finále v desetiboji olympijských vítězů OVOV!
Hned šesti dětem ze Dvora Králové se podařilo kvalifikovat na dnešní a zítřejší republikové finále Odznaku všestrannosti Olympijských vítězů
Malé Sokolky mají krásnou reportáž v České televizi v hlavním vysílacím čase
Vaše komentáře

Přečteno 935x