Vyhledej
Královédvorsko > Sport > cyklistika

Žernovský minibajk - závody na kolech pro děti. Podívejte se na fotogalerie

Redakce / 19.08.2017, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
V sobotu 19. srpna se v Žernově nad Babiččiným údolím konaly cyklistické závody pro děti - Žernovský minibajk. Závody byly součástí Sousedské veselice, kterou Žernovští pořádají již řadu let. Na startu bylo bezmála 60 dětí a závody to byly nevšední.
Na rozdíl od většiny dětských závodů z poslední doby, kde se trať vymezí bílým mlíkem na nějaké rovné louce a děti startují po kategoriích, tak zde v Žernově vyznačili pořadatelé v čele se starostou a místními hasiči pořádnou 3km trať s různými druhy povrchu, s klesáním i pořádným stoupákem. A všichni vyrazili na trať společně! Velcí již trénovaní závoďáci společně s prcky, které doprovázeli rodiče, či prarodiče. Z důvodu bezpečnosti se byl start na návsi pomalý a za autem. Na konci vesnice, kde se mohl bez nebezpečí a naplno projevit závodnický duch auto odbočilo a peleton 60 dětí vyrazil naostro.

FOTOGALERIEVýběr fotografií
Všechny fotky pro závodníky a jejich rodiny


Malé děti do 9 let jeli jedno kolo, větší děti kola 2. I s projetím závodní trasy před závodem je jasné, že nešlo o žádnou ulejvačku. Nejzajímavější kategorií byli ti nejmenší, kteří také absolvovali celou 3km trať na malých kolech, a mnohdy i na odrážedlech. Největší sportovní výkony tak předváděli zejména rodiče, či prarodiče, kteří mnohdy své ratolesti museli poponést, či zatlačit. 

Větší děti už zvládali trať sami a mnozí se nechali vyhecovat balíkem a ke konci už jim sil nezbývalo. V letošním roce dokonce padli 2 traťové rekordy! A to v podání bratrů Frenclových z Police nad Metují. Mladší Patrik se na jedno kolo dostal pod 10 minut a starší Dominik na 2 kola srazil čas pod 20 minut. Dominik Frencl dokonce porazil i kluky o kategorii výše.

Na konci závodů čekaly na vítěze hodnotné ceny od hlavního sponzora akce - náchodské firmy PINGUIN.

S dětmi jezdíme po mnoha závodech v našem kraji a závody v Žernově rozhodně patří mezi ty nejkrásnější po sportovní i společenské stránce. Obec .... pardon městys Žernov mezi ty nejkrásnější a nejudržovanější v Kraji. A rozhledna na kraji městyse s výhledem na nádrž Rozkoš na jedné straně a na Krkonoše a Jestřebí hory na straně druhé tomu dává královskou korunu! Určitě se tam vydejte na svých cestách k Babiččinu údolí. 

Partneři závodů:


FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - výběr fotografií

FOTOGALERIE - Žernovský minibajk - kompletní fotogalerie pro závodníky a jejich rodiny

Související články
Rozhledna Žernov nad Babiččiným údolím - ideální cíl pro rodiče s dětmi
Náhon na mlýn v Babiččině údolí prochází rekonstrukcí. Akci s oživlými postavami to nijak neomezuje
Český pohár v běhu do vrchu Janské Lázně - Černá hora přinesl další medaile do klubu carla.kupkolo.cz, stejně jako Nova Cup Metaxtren 2017 v Harrachově.
Žernovský bajk a Žernovský bajk ROAD - Jak to letos bude?
Babiččino údolí se zaplní cyklisty na horských kolech! Žernovský bajk se uskuteční v původním termínu
Nad Babiččiným údolím se už tuto sobotu sejdou cyklisté na 19. ročníku Žernovského bajku
Vaše komentáře

Přečteno 567x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky