Vyhledej
Královédvorsko > Historie > sportovní historie

Máme pro vás malý seriál o královédvorském hokeji!

Střípky královédvorské hokejové minulosti - 1.

Redakce / 5.06.2022
Po velkém úspěchu článku o fotbalovém klubu Tiba Dvůr Králové se autor - pan Pavel Lipták - rozhodl připravit pár článků také o hokeji! A dnes tady máme první dílek malého seriálu. Víte kdy chodilo na zápasy "náctiletých" dorostenců více diváků, než na ÁČKO dospělých?
V polovině 70. let minulého století se na zimním stadionu Pod Hankovým domem hrál kvalitní mládežnický hokej. Pod vedením trenéra Josefa Petery a vedoucího mužstva Evžena Šulce st. se sešel opravdu mimořádný hokejový kolektiv. 

Ve Dvoře Králové n/L se hrála 2. dorostenecká liga a na zápasy ...náctiletých kluků chodilo více diváků než na střetnutí "A" mužstva dospělých. Dvě sezony, 1975 - 1976 (celkově 3. místo) a 1976 - 1977 byly opravdu úspěšné a dodnes nedoceněné. 

Po obě sezony se hrálo v první polovině tabulky, atakovala se špice v konkurenci mužstev - Spartak Nové Město n/M, Tesla Pardubice "B", Bohemians Praha, AŠ Mladá Boleslav, Hvězda Praha, PZ Kladno "B", Jiskry Havlíčkův Brod, TJ Kolín, Modeta Jihlava, Dukla Praha, 1. ČLTK DP Praha. 

Např. výhry a bodové zisky s pardubickou Teslou 6:2 a 5:3 nebo AŠ Mladá Boleslav 11:6 a 8:2 a remíza 3:3 v přípravném utkání s tehdejšími prvoligovými PS Pardubice se z dnešní doby jeví jako něco nepředstavitelného a téměř nemožného.  
 
Tehdejší studenti nebo učni, dnes již důchodového věku hltali kvalitní Peterovy tréninky a dobře reprezentovali město Dvůr Králové n/L v celostátním měřítku. Někdy v týdnu, pozdě v noci přijeli hráči domů ze zápasu z Kladna nebo z Jihlavy a ráno šli do školy, bez jakýchkoliv úlev. 

Hokej měli ale rádi a obětovali pro něho všechno. A kteří to tehdy hráči byli? Brankáři - Lipták I., Šíl, Veselý, Hlavsa, obránci - Janeček, Postupa, Kejzar, Šulc E., Šulc L., Haas, Kmínek, Charous, útočníci - Šedivý, Holan, Petráš, Bělohoubek J., Lhotský, Jarolím, Šolc, Mácha, Stránský, Petera L., Satler, Škeřík, Truhlář, Saris, Rademacher, Hušek M., Zapadlo.

Pavel Lipták

Máte také bohatý archív z vašeho sportovního, či zájmového klubu? Nechcete, aby se zapomnělo na jeho činnost a úspěchy? Pošlete nám pár řádků a fotografií. Lidé v našem městě to velice zajímá a jsou vděčni za aktuální informace i vzpomínky. Pokud máte obavu, že nedokážete text sepsat správně, tak si jej do parády vezme redaktorka a doladí jej, aby byl správný. Fotografie můžeme opravit, doostřit a třeba i obarvit jako tu u dnešního článku.
Text i foto můžete nahrát po kliknutí na odkaz vpravo nahoře "přidat článek/foto/video" a nebo poslat na e-mail: Info@kralovedvorsko.cz. Související články
Fotbalový klub Tiba Dvůr Králové nad Labem by letos slavil 70 let. Připravuje se publikace k výročí
Víte že si na dvorském zimáku zahrál i legendární brankář a mistr světa Jiří Králík?
Víte, že královédvorský hokej hrál druhou ligu už před érou Rodosu? A to hned 2 sezony!
Poznáte královédvorské hokejisty z padesátých let?
Škola na náměstí Odboje (nyní gymnázium) se 2x dostala do finálového hokejového turnaje nejlepších 8 základních škol z celé České republiky!
Vaše komentáře

Přečteno 1763x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí