Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Krajské přebory karatistů ve sportovní hale Strž

Redakce, Petr Kocmánek / 3.11.2010
Poslední říjnovou neděli pořádal královédvorský oddíl karate ve sportovní hale ve Strži krajské přebory mládeže a pohár dospělých.

Soutěže se zúčastnilo 120 karatistů z královéhradeckého a pardubického kraje, kteří přijeli, aby se v mládežnických kategoriích utkali o nominační místa pro postup na prosincové Mistrovství ČR. Dospělí zase soutěžili o body do krajského žebříčku, na jehož základě je jednou ročně vyhodnocen  nejúspěšnější krajský závodník.

Soutěže se účastnili i nejmladší členové dvorského oddílu(Klust, Pacák, Palán, Polášková, Radetskyy, Rajzner, Šamko, Šamková, Teodoridis), aby si v domácím prostředí na vlastní kůži vyzkoušeli atmosféru na závodech. Počáteční nadšení vystřídala nervozita, která byla znát na jejich výkonech. Nicméně na prvních závodech se hned nezískávají zlaté medaile, důležité je odhodlání tvrdě pracovat na neustálém zlepšování.

Jejich starší a zkušenější kolegové se snažili jim ukázat cestu, kterou se lze ubírat. V kata získala stříbro Šedivá, bronz pak Janečková a Shamshieva. Kumite přineslo do oddílové sbírky jediné zlato, které vybojovala Kristýna Drápalíková, stříbro přidali Dostál, Šedivá, Janečková a družstvo dorostenek, bronzem  pak oddílovou statistiku doplnili Hrnčíř, Pilař, Tázlar a Shamshieva.

V kategoriích dospělých byla nejúspěšnější Petra Punnerová se dvěma stříbry a jedním bronzem, následována 2x bronzovou Lenkou Texlovou  a stříbrným Pepíkem Sýkorou. Dospěláci tak ukázali, že i při plnění náročných pořadatelských povinností lze podat výborný výkon při reprezentaci mateřského oddílu.

Závěrem bych rád poděkoval partnerům, kteří podpořili soutěž ať už finančně, či materiálně: Město Dvůr Králové, Královéhradecký kraj, Autodílny Šorm, Mezinárodní autodoprava a zasilatelství Rodos, firma Grey Horní Dehtov a Restaurace Stará radnice.

 

Přečteno 33x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí