Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > karate

Mistrovství ČR 2018 - bronz pro královédvorské karate

Redakce / 14.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Mistrovství České republiky v karate je dvoudenní maraton zápasů těch nejlepších z nejlepších, soutěž všech věkových a váhových kategorií ve všech karatistických disciplínách. Letošní vrchol sezony pořádal Český svaz karate ve spolupráci s Fight Clubem ve sportovní hale v Jindřichově Hradci. Moderní hala o druhém prosincovém víkendu přivítala 890 závodníků z 86 klubů.
 

FOTOGALERIE - Mistrovství ČR 2018 - bronz pro královédvorské karate

Za královédvorský oddíl si nominaci vybojovalo 7 statečných – M. Forman, V. Merhulík, J. Mišák, V. Mišáková, M. Palan, R. Plašilová a E. Wircińská. 
Někteří již zkušení matadoři se účastnili Mistrovství ČR poněkolikáté, pro ostatní to byla premiéra. Atmosféra soutěže byla úžasná, diváci v hledišti fandili vlastním závodníkům i soupeřům, všichni se snažili podat co nejlepší výkony, byť je svazovala nervozita z obrovské haly, z obrovského množství lidí, z přítomnosti kamer České televize i z obav o co nejlépe podaný výkon. Právě tréma a přemíra motivace byla příčinou, že se našim závodníkům v nabité konkurenci příliš nedařilo. 
Za zmínku ale stojí výkon Eleny Wircińské a Jakuba Šolína ve sportovním zápase kumite, nicméně všem zúčastněným patří velký dík za celoroční přípravu na tuto vrcholnou soutěž a za vzornou reprezentaci oddílu.

Celoroční přípravu nejlépe zhodnotila Regina Plašilová, vedoucí žena republikového žebříčku a jedna z nejúspěšnějších závodnic, kterou oddíl v současné době disponuje. Regina se na tuto vrcholnou soutěž nominovala v disciplíně kata, kumite - 61 kg a kumite bez rozdílu hmotnosti. V souboji o finále své váhové kategorie Regina při vyrovnaném skóre podlehla pozdější finalistce těsným rozhodnutím 2:3 na praporky, což jí posunulo „pouze“ do opravných bojů. V zápase o bronzovou medaili ukázala svoji technickou i taktickou převahu a svoji soupeřku doslova smetla z tatami, a mohla si tak zaslouženě převzít cenný kov. 
Každopádně nejen za zisk medaile, ale i za celoročně předváděné vyrovnané výkony, aktivní přístup k tréninkům i soutěžím si Regina zaslouží velkou gratulaci.

Petr Kocmánek
 

 

 
 
Přečteno 1086x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí