Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport

Máme 2 zlaté medaile z republikového finále Sazka olympijského desetiboje! Podívejte se na videa

Redakce / 14.09.2022
Mladí sportovci ze Dvora Králové nad Labem již v minulosti získali medaile z této náročné soutěže. Poslední dva ročníky však byly nejúspěšnější v historii. Vloni naše dívky získaly stříbrnou a dvě bronzové medaile. V letošním finále byli účastníci ze Dvora Králové ještě úspěšnější!

FOTOGALERIE - Máme 2 zlaté medaile z republikového finále Sazka olympijského desetiboje! Podívejte se na videa

Zvítězila Anežka Holanová, která po loňském získání titulů mistryně ČR ve šplhu na laně a v překážkových (OCR) závodech, přidala do své sbírky další zlatou republikovou medaili. Obrovským překvapením a nadějí do budoucna je zlatá medaile, kterou v kategorii kluků ročníku 2012 vybojoval Dan Báča. K těmto zlatým medailím ještě loňské medailistky Kája Lukášová a Nela Glosová přidaly i 2 sice nepopulární, ale přesto úžasná čtvrtá místa. Obrovským úspěchem je senzační týmové osmé místo ZŠ Schulzovy sady. Nela Glosová trénuje v TJ Dvůr Králové, všichni ostatní závodníci jsou z místního Sokola.

Dvoudenní soutěže v silových, rychlostních a atletických disciplínách se mohou zúčastnit jednotlivci a osmičenná družstva - vždy vítězové krajských kol. Startovní listina je dále doplněna týmy i jednotlivci s nejlepšími výkony na dalších místech krajských kol a závod jednotlivců je také doplněn na základě korespondenčních údajů, které do Olympijského výboru zasílají učitelé a trenéři z celé České republiky. 

V této mimořádně náročné soutěži, jejíž hlavní tváří je trojskokanka Šárka Kašpárková a otci zakladateli byli Robert Změlík a Roman Šebrle, jde nejen o vítězství, ale také o navázání nových přátelství mezi sportovci a také mezi trenéry různých oddílů. Celou akcí pravidelně výborně provází komentátor Štěpán Škorpil. Na akci se kromě Českého olympijského výboru podílí také Policie České republiky, Armáda České republiky, Brno, Sazka a řada sponzorů. Akce se pravidelně účastní i někdejší úspěšní reprezentanti a olympionici.

Počasí sportovcům přálo, radost občas vystřídaly slzičky, ale vše se neslo v přátelské atmosféře a fair play. Závěrem nezbývá než poděkovat závodníkům za obrovské úsilí a krásné výkony, trenérům za výbornou práci s dětmi. A také rodičům a škole, že dětem umožnili účast na těchto krásných závodech.

Jiří Schreiber - Sokol Dvůr Králové

Podívejte se na videa


Zlato Dana Báči:


Zlato Anežky Holanové:


Čtvrtá místa Nely Glosové a Káji Lukášové a 8. místo ZŠ Schulzovy sady:


Související články
ZŠ Schulzovy sady zvítězily v okresním kole OVOV!
Úspěch královédvorských šškoláků na republikovém kole OVOV
Jakub Grus byl třetí na republikovém finále v desetiboji olympijských vítězů OVOV!
Kája Lukášová, Kačka Schreiberová a Nela Glosová vybojovaly pro ZŠ Schulzovy sady medaile z republikového finále OVOV
Schulzovy sady ovládly soutěž OVOV na okrese i v kraji
Úspěch sportovců ZŠ Schulzovy sady na World Marathon Challenge 2022
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 451x
 
Hodnocení článku:
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.
18.10.2022 - Ustavující zastupitelstvo bylo ve Dvoře Králové posunuto ze čtvrtka 20. října na pondělí 24. října 2022 od 16 hodin v Hankově domě.

Volná pracovní místa


Pracovník/ice v soc. službách (Domov důchodců)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí