Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

O víkendu 20.-21. ledna 2018 se rozjedou sjezdovky v Podkrkonoší - Severka i Desítka

Redakce / 19.01.2018, Královédvorsko
Úterní nadílka sněhu stále drží a provozovatelé místních vleků v Bílé Třemešné a v Debrném hlásí dostatek sněhu na spuštění vleků. Upravená je také běžkařská stopa od Severky (sjezdovka nad Bílou Třemešnou) na Zvičinu. Sjezdovka na Pecce tento víkend ještě nejede, tamní podloží sjezdovky potřebuje více sněhu.

Severka nad Dolní Brusnicí - Sjezdovka je vhodná pro malé děti a začátečníky.  Cena je 30 Kč/hodina bez rozdílu věku při koupi lístků na více než 1 hodinu (jinak 40 Kč / hod). Pro sjezdaře zde je 25- 30 cm upraveného sněhu. Na své si přijdou i běžkaři, pro které je od včerejšího dne upravena běžecká stopa směrem na Zvičinu. 


Skiareál Mostek - Svým profilem a obtížností je vhodný pro rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Nejmenším a začínajícím lyžařům a snowboardistům je přizpůsobena rychlost vleku i přístup obsluhy. 


Skiareál Pecka - tato sjezdovka ještě nemá dostatek sněhu na provoz.


Skiareál Zvičina - ten bohužel stojí a i kdyby nachumelil metr, tak nepojede :-( Obec Třebihošť, které areál patří, stále hledá někoho, kdo by si areál pronajal a ještě do něho nasypal spoustu peněz, aby se dal zprovoznit. Nedávné větrné smrště navíc poničily oba stávají vleky. Velkým problémem je nedostatek vody na případné zasněžování. 


Skiareál Máchovka Nová Paka - kvalitně vybavený areál disponuje nejen rolbou, ale i zasněžováním, lyžařskou školou, převlékárnou a běžkařskými okruhy


Běžkařské tratě


Bývalý stadion v Podharti  ve Dvoře Králové je ideální příležitostí pro možnost krátkého vyvětrání na běžkách dětí i sebe. Aktuální stav je závislý na počasí. Prostě to zkuste :-)


Upravená stopa je hlášena na Zvičinu od Severky (či hotelu pod Zvičinou). Dále jsou výborné podmínky ve Vejsplachách (Vrchlabí).


Na Výšince je určitě sněhu dost, ovšem nedoporučuje se používat stopy vedoucí na Kohoutov a Liščí horu vzhledem k polomům, které ještě stále nebyly z těchto lesů po loňské vichřici odklizeny (viz zákaz vstupu do lesa). Směrem na Dvůr Králové nemáme informace o možnosti sjízdnosti stopy k Silverovi a dále. 

Budeme rádi, pokud nám upřesníte informace o upravených trasách. Věříme, že se takto možnosti běžkování stanou na Královédvorsku přehlednější a na zimní výlety tak inspirují více lidí. 


Hostinné

Hasiči Hostinné tradičně se připravují běžecký areál proti Petexu a nově je najetá trasa o louku blíže k centru, tj. prostor vlevo od začátku cyklostezky u gumového splavu. Díky technice je připravovaná trať na bruslení a pro klasiky se bude stopa připravovat po obvodu této tratě. PS:... zatím je to na kameňačky 


Nová Paka - součástí areálu Máchovka jsou i strojově upravené běžkařské okruhy na bruslení


Máte informace i z dalších míst Podkrkonoší? Napište nám - článek doplníme


SKOL!


Kateřina Sekyrková


Související články
Sjezdovka v areálu Severka nad Dolní Brusnicí
Lyžování na Pecce - upravené běžkařské tratě a rodinná sjezdovka
Lyžování na Desítce ve skiareálu Mostek - Debrné - startuje tento víkend!
Na běžkách kolem Liščí hory. Fantazii při výběru trasy se meze nekladou. Ani sněhové.
V Královéhradeckém kraji byla vyhlášena smogová situace
Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky
Víkendové akce 19. - 21. 1. 2018
Vaše komentáře

Přečteno 5235x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
14.06.2024 17:00 - 16.06.2024 20:00
RYBÁŘI V PASÁŽI - Sladkovodní ryby
14.06.2024 20:00 - 16.06.2024 02:00
MTBO Ztracené kobylky
15.06.2024 14:00 - 15.06.2024 20:00
PARK ŽIJE!