Vyhledej
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

O víkendu 20.-21. ledna 2018 se rozjedou sjezdovky v Podkrkonoší - Severka i Desítka

Redakce / 19.01.2018, Královédvorsko
Úterní nadílka sněhu stále drží a provozovatelé místních vleků v Bílé Třemešné a v Debrném hlásí dostatek sněhu na spuštění vleků. Upravená je také běžkařská stopa od Severky (sjezdovka nad Bílou Třemešnou) na Zvičinu. Sjezdovka na Pecce tento víkend ještě nejede, tamní podloží sjezdovky potřebuje více sněhu.
 

Severka nad Dolní Brusnicí - Sjezdovka je vhodná pro malé děti a začátečníky.  Cena je 30 Kč/hodina bez rozdílu věku při koupi lístků na více než 1 hodinu (jinak 40 Kč / hod). Pro sjezdaře zde je 25- 30 cm upraveného sněhu. Na své si přijdou i běžkaři, pro které je od včerejšího dne upravena běžecká stopa směrem na Zvičinu. 


Skiareál Mostek - Svým profilem a obtížností je vhodný pro rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře a snowboardisty. Nejmenším a začínajícím lyžařům a snowboardistům je přizpůsobena rychlost vleku i přístup obsluhy. 


Skiareál Pecka - tato sjezdovka ještě nemá dostatek sněhu na provoz.


Skiareál Zvičina - ten bohužel stojí a i kdyby nachumelil metr, tak nepojede :-( Obec Třebihošť, které areál patří, stále hledá někoho, kdo by si areál pronajal a ještě do něho nasypal spoustu peněz, aby se dal zprovoznit. Nedávné větrné smrště navíc poničily oba stávají vleky. Velkým problémem je nedostatek vody na případné zasněžování. 


Skiareál Máchovka Nová Paka - kvalitně vybavený areál disponuje nejen rolbou, ale i zasněžováním, lyžařskou školou, převlékárnou a běžkařskými okruhy


Běžkařské tratě


Bývalý stadion v Podharti  ve Dvoře Králové je ideální příležitostí pro možnost krátkého vyvětrání na běžkách dětí i sebe. Aktuální stav je závislý na počasí. Prostě to zkuste :-)


Upravená stopa je hlášena na Zvičinu od Severky (či hotelu pod Zvičinou). Dále jsou výborné podmínky ve Vejsplachách (Vrchlabí).


Na Výšince je určitě sněhu dost, ovšem nedoporučuje se používat stopy vedoucí na Kohoutov a Liščí horu vzhledem k polomům, které ještě stále nebyly z těchto lesů po loňské vichřici odklizeny (viz zákaz vstupu do lesa). Směrem na Dvůr Králové nemáme informace o možnosti sjízdnosti stopy k Silverovi a dále. 

Budeme rádi, pokud nám upřesníte informace o upravených trasách. Věříme, že se takto možnosti běžkování stanou na Královédvorsku přehlednější a na zimní výlety tak inspirují více lidí. 


Hostinné

Hasiči Hostinné tradičně se připravují běžecký areál proti Petexu a nově je najetá trasa o louku blíže k centru, tj. prostor vlevo od začátku cyklostezky u gumového splavu. Díky technice je připravovaná trať na bruslení a pro klasiky se bude stopa připravovat po obvodu této tratě. PS:... zatím je to na kameňačky 


Nová Paka - součástí areálu Máchovka jsou i strojově upravené běžkařské okruhy na bruslení


Máte informace i z dalších míst Podkrkonoší? Napište nám - článek doplníme


SKOL!


Kateřina Sekyrková


 

Související články
Sjezdovka v areálu Severka nad Dolní Brusnicí
Lyžování na Pecce - upravené běžkařské tratě a rodinná sjezdovka
Lyžování na Desítce ve skiareálu Mostek - Debrné - startuje tento víkend!
Na běžkách kolem Liščí hory. Fantazii při výběru trasy se meze nekladou. Ani sněhové.
V Královéhradeckém kraji byla vyhlášena smogová situace
Na běžkách kolem Borovnice až do Horek u Staré Paky
Víkendové akce 19. - 21. 1. 2018

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 4290x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
15.09.2020 - Od 17. září do 17. listopadu 2020 bude úplně uzavřena silnice Rožnov – Semonice.
31.08.2020 - Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové bude otevřeno až do neděle 6. září 2020. Koupaliště v Trutnově bude příležitostně dle počasí otevřeno o víkendech. Koupaliště v Jaroměři již na konci srpna končí.

Volná pracovní místa
Technik PC / periférií (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)

Odborný referent (MěÚ Dvůr Králové n. L.)Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.07.2020 - 30.09.2020
Božena Němcová (výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
12.09.2020 09:00 - 10.10.2020 17:00
Skautská výstava
19.09.2020 09:00 - 22.11.2020 17:00
Příběh jednoho města (výstava)