Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Červená turistická cesta z Horní Brusnice na Zvičinu změnila trasu a získala řadu vylepšení. Slavnostně se otvírá v sobotu 13. října

Redakce / 12.10.2018
Historická cesta na Zvičinu byla po mnoha desetiletích obnovená za účasti mnoha dobrovolníků a sponzorů. A turistům umožní dostat se z Horní Brusnice na Zvičinu, aniž by museli jít po asfaltce, která je zejména o víkendech značně frekventovaná. Na obnovené cestě vznikla nová kaplička a řada zajímavých zastavení.
 
Přijďte si v sobotu 13. října Zvičinu z netradičního místa vyšlápnout - odměnou vám bude i řada kulturních aktivit. Na Zvičině vás pak čeká tradiční Zavírání turistické sezony s dalším programem. 

Zajímavostí je, že na serveru www.mapy.cz na mobilech je stále stará trasa vedená po silnici a aktualizaci ofline map systém zatím nenabízí, doma na počítači už je trasa přeložena na nyní obnovenou cestu s kapličkou.

Na obnově cesty se podílely obce v okolí, řada dobrovolníků a sponzorů a také Místní akční skupina - MAS Královédvorsko.


 

Související články
Region pod Zvičinou uzavřel letní turistickou sezonu. Podívejte se na video z drakiády na Zvičině
Kostelní stezka na Zvičinu poprvé pod sněhem

 
Vaše komentáře
Průchodnost cesty16.10.2018 10:21, Reagovat
Pro pár rodin s dětmi by mě zajímalo, jak je ta cesta průchozí pro kočárky, kdybychom vyrazili ze Zvičiny dolů? Máte ji už někdo projitou? Případně jak dlouhá je ta naučná lesní stezka?
Vypadá to totiž docela zajímavě.
 
 
Přečteno 1253x
 
 
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí