Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika

Červená turistická cesta z Horní Brusnice na Zvičinu změnila trasu a získala řadu vylepšení. Slavnostně se otvírá v sobotu 13. října

Redakce / 12.10.2018
Historická cesta na Zvičinu byla po mnoha desetiletích obnovená za účasti mnoha dobrovolníků a sponzorů. A turistům umožní dostat se z Horní Brusnice na Zvičinu, aniž by museli jít po asfaltce, která je zejména o víkendech značně frekventovaná. Na obnovené cestě vznikla nová kaplička a řada zajímavých zastavení.
 
Přijďte si v sobotu 13. října Zvičinu z netradičního místa vyšlápnout - odměnou vám bude i řada kulturních aktivit. Na Zvičině vás pak čeká tradiční Zavírání turistické sezony s dalším programem. 

Zajímavostí je, že na serveru www.mapy.cz na mobilech je stále stará trasa vedená po silnici a aktualizaci ofline map systém zatím nenabízí, doma na počítači už je trasa přeložena na nyní obnovenou cestu s kapličkou.

Na obnově cesty se podílely obce v okolí, řada dobrovolníků a sponzorů a také Místní akční skupina - MAS Královédvorsko.


 

Související články
Region pod Zvičinou uzavřel letní turistickou sezonu. Podívejte se na video z drakiády na Zvičině
Kostelní stezka na Zvičinu poprvé pod sněhem

 
Vaše komentáře
Průchodnost cesty16.10.2018 10:21, Reagovat
Pro pár rodin s dětmi by mě zajímalo, jak je ta cesta průchozí pro kočárky, kdybychom vyrazili ze Zvičiny dolů? Máte ji už někdo projitou? Případně jak dlouhá je ta naučná lesní stezka?
Vypadá to totiž docela zajímavě.
 
 
Přečteno 1400x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí