')
Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > lyže

V sobotu pojede vlek na Desítce v Debrném i na Pecce, běžkařské okruhy ve Vrchlabí jsou pro veřejnost zavřené

Redakce / 8.02.2019, Královédvorsko
Na víkend 9.-10. února 2019 předpovídají meteorologové oblevu, ale my se ničeho nebojíme - minulý víkend nás strašili hromadami sněhu a tady dole v údolí jsme se dočkali jen poprašku :-) Přinášíme nejbližší možnosti lyžování v regionu - běžkování na okruzích v Trutnově, Hostinném, a třeba i sjezdovky - pod Zvičinou se rozjedou všechny vleky.
 

Sjezdovka Desítka v Debrném

Provozovatelé vleku na sjezdovce Desítka v Debrném obce Mostek i přes nepříznivou předpověď pustí v sobotu vlek a dále se o nedělním provozu rozhodne až v závislosti na vývoji počasí v sobotu. 
Informovat o aktuální situaci budou na svém fcb profilu.

Sjezdovka Severka v Dolní Brusnici zatím informovala o spuštění vleku v sobotu dopoledne, tzn. od 9 hod. Dle aktuálních podmínek se rozhodne i o odpoledním provozu.

Lyžařský areál Pecka byl celý týden v provozu - v pátek je i večerní lyžování od 18 do 21 hod. Předpokládá se tedy i víkendový provoz. Aktuální informace najdete zde.


Autobusem na Pomezky

V nedalekých Krkonoších je sněhu dost a pokud vás omezuje jen doprava, stále platí nabídka SK Tatran, který každou sobotu vypravuje autobus ze Dvora Králové (a zajíždí i do jiných nástupních míst na trase) do Malé Úpy až nahoru do Pomezních bud. Cena za dopravu je 200 Kč, je možné i přikoupit oběd za 150 Kč. Zájemci mohou volat na te. č. 775 174 221.

Volno v autobuse je i v sobotu 16. února, kdy se zároveň již nabízí i individuální výuka a tedy i balík se vším všudy na celý den - za 2.245 Kč (včetně oběda, dopravy autobusem a 5,5 hodinovou výukou se skipasem pro dospělého), v případě dítěte by byla cena 2.115 Kč. Pokud by se takto rozhodla jet menší skupina, je možnost dalších slev.  

O možnostech sportovního vyžití v Malé Úpě si můžete přečíst v článku zde.


Běžkařské okruhy v okolí

Běžkaři na vrchol Zvičiny kráčejí již celý týden, ale o upravených stopách nemůže být řeč. 
Skutečné svezení v upravených stopách nabízí již od pondělí okruhy v Trutnově - na Housce (okolí památníku bitvy 1866) a Dvoračkách (restaurace je zavřená :-(. 

Na tento víkend byla upravena pomocí hasičské čtyřkolky běžkařská stopa na Hliňáku v Hostinném, jak na bruslení tak i na klasiku . Pro ty, kteří nechtějí jezdit daleko, je nahoře na louce na začátku trasy uděláno kondiční kolečko. Bruslit je možné až nad Prosečnou ke Golfovému hřišti. Dále vede stopa jen na klasiku až do Fořtu, kde se napojuje na rudnické trasy. Na Čermnou je skútrem projetý velký i malý okruh. Navzdory oteplení je na kopcích sněhu dostatek a stopy jsou v dobrém stavu.

Ještě lépe upravené stopy mají okruhy ve všesportovním areálu Hraběnka Jilemnici a v areálu Vejsplachy ve Vrchlabí. Oba areály však budou o víkendu patřit výkonnostním sportovcům a pro veřejnost bude vstup omezený takto:
O víkendu pořádá v Jilemnici Klub biatlonu Jilemnice SCM Open v biatlonu, závod pro talentované dorostence a juniory, proto bude omezen pohyb na Hraběnce. Už od čtvrtka zde probíhají  přípravné práce, od pátku do neděle závody a tréninky, pořadatelé vás prosí o dodržování zákazu vstupu na závodní tratě a respektování pokynů pořadatelů. Provoz bude omezen hlavně v sobotu a neděli od 9:00 do 12:00 hod.
Ve Vrchlabí na Vejsplachách se koná od pátku až do neděle Mistrovství republiky staršího žactva v běžeckém lyžování a tratě jsou pro veřejnost zcela uzavřeny. 

Kateřina Sekyrková

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1508x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí