Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > tipy na výlet

Ledová krása na mokřadních loukách ve Dvoře Králové

Redakce, / 12.01.2024, Dvůr Králové nad Labem
Druhý lednový víkend zasáhly regionu velké mrazy. Ve spojení s nedávnými záplavami rozsáhlých míst kolem vodních toků tak došlo k zamrznutí také jinak těžko přístupných mokřadů na Hrubých lukách ve Dvoře Králové.

FOTOGALERIE - Ledová krásy na mokřadních loukách ve Dvoře Králové


Suchý mráz obalil jakékoli malé nečistoty na vodních hladinách ledovou krásou: přinášíme vám pohádkové fotografie jako z ledového království.
Další fotografie zamrzlé krásy v regionu můžete obdivovat ve fcb skupině Krásy Podkrkonoší

Procházka po zamrzlých, a tedy pevných plochách, láká však nejen fotografy: ledové plochy na loukách, které připomínají zrcadlo a které mají v průměru až 30 metrů, jsou bezpečným místem pro bruslení. Příležitost zabruslit si na louce je dost jedinečná a v Podkrkonoší vzácná. 

Kateřina Sekyrková


 
Vaše komentáře

Přečteno 7240x
 
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.
04.04.2024 - Výluka traťové koleje je hlášena v úseku Jaroměř - Starkoč - Červený Kostelec ve dnech 12. dubna - 11. května 2024.
01.03.2024 - Kvůli zbořenému mostku je uzavřená silnice 3008 mezi obcemi Úhlejov a Třebihošt. Uzavírka bude z důvodu opravy trvat minimálně do 15. dubna 2024.

Volná pracovní místa

Kuchař/ka (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Fyzioeterapeut/ka (Domov důchodců)

Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí