')
Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Dvorská zoo má další dáreček: mládě hrocha

Poslední odchované mládě se ve Dvoře Králové narodilo v roce 1989.

Redakce / 18.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Na konci minulého týdne se v královédvorském safari parku narodilo mládě hrocha - matkou se stala sedmiletá samice Hula.
 

Hroši se rodí zpravidla ve vodě, kde také tráví většinu času. „U nás však porod proběhl na souši, a to v nočních hodinách, tedy v době, kdy samice téměř vždy zůstávají mimo bazén,“ říká Jiří Hrubý. Pohlaví mláděte zatím není známo a jeho váha je odhadována kolem 25 až 30 kg. Společně s Hulou a mládětem zůstává ve společném boxu také samice Mona.

Hroši se vrátili do dvorské zoo v roce 2016, a to po čtrnáctileté přestávce. Jedná se o třetí největší suchozemská zvířata na světě.
Kromě samice Huly do Dvora přijela samice Mona. K nim přibyl samec Karl Wilhelm 9. června 2017. Bohužel již po 2 měsících uhynul 
na otravu krve, zřejmě v důsledku zranění od jedné ze samic. Královédvorská zoo hledala nového samce - nakonec se přestěhoval ze stuttgartské zoo 33letý samec Mike, který je nyní otcem mláděte.

Se samicemi byl poprvé spojen letos v březnu a téměř okamžitě si ošetřovatelé všimli pokusů o páření obou samic. Během následujících týdnů čekají zoologové další porod. Podle Moniina chování a nárůstu její hmotnosti je pravděpodobné, že je v pokročilém stavu březosti. Březost se u hrošic pohybuje okolo 8 měsíců.

Hrochy mohou návštěvníci vidět v létě ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů. 

Nyní máme k dispozici video z provozní kamery, který zachycuje první okamžiky mláděte po narození.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Safari park Dvůr Králové


 

Související články
Královédvorská zoo hledá nového hrošího samce. Nadějný je samec Mike ze stuttgartské zoo
Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.
Zoo ve Dvoře Králové investuje do pavilonů i nové expozice. V ceníku zrušila mimosezonu
Výzkumák se vrací do zoo. O jeho podpoře rozhodnou krajští zastupitelé

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2322x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět