Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Dvorská zoo má další dáreček: mládě hrocha

Poslední odchované mládě se ve Dvoře Králové narodilo v roce 1989.

Redakce / 18.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Na konci minulého týdne se v královédvorském safari parku narodilo mládě hrocha - matkou se stala sedmiletá samice Hula.
 

Hroši se rodí zpravidla ve vodě, kde také tráví většinu času. „U nás však porod proběhl na souši, a to v nočních hodinách, tedy v době, kdy samice téměř vždy zůstávají mimo bazén,“ říká Jiří Hrubý. Pohlaví mláděte zatím není známo a jeho váha je odhadována kolem 25 až 30 kg. Společně s Hulou a mládětem zůstává ve společném boxu také samice Mona.

Hroši se vrátili do dvorské zoo v roce 2016, a to po čtrnáctileté přestávce. Jedná se o třetí největší suchozemská zvířata na světě.
Kromě samice Huly do Dvora přijela samice Mona. K nim přibyl samec Karl Wilhelm 9. června 2017. Bohužel již po 2 měsících uhynul 
na otravu krve, zřejmě v důsledku zranění od jedné ze samic. Královédvorská zoo hledala nového samce - nakonec se přestěhoval ze stuttgartské zoo 33letý samec Mike, který je nyní otcem mláděte.

Se samicemi byl poprvé spojen letos v březnu a téměř okamžitě si ošetřovatelé všimli pokusů o páření obou samic. Během následujících týdnů čekají zoologové další porod. Podle Moniina chování a nárůstu její hmotnosti je pravděpodobné, že je v pokročilém stavu březosti. Březost se u hrošic pohybuje okolo 8 měsíců.

Hrochy mohou návštěvníci vidět v létě ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů. 

Nyní máme k dispozici video z provozní kamery, který zachycuje první okamžiky mláděte po narození.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Safari park Dvůr Králové


 

Související články
Královédvorská zoo hledá nového hrošího samce. Nadějný je samec Mike ze stuttgartské zoo
Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.
Zoo ve Dvoře Králové investuje do pavilonů i nové expozice. V ceníku zrušila mimosezonu
Výzkumák se vrací do zoo. O jeho podpoře rozhodnou krajští zastupitelé

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2659x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí