')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > ZOO a Safari

Královédvorská zoo hledá nového hrošího samce. Nadějný je samec Mike ze stuttgartské zoo

Redakce / 30.08.2017, Dvůr Králové nad Labem
Po smrti mladého hrocha, který uhynul 9. srpna na otravu krve, hledá královédvorská zoo nového samce ke stávajícím dvěma samicím: Hule a Moně. Jak potvrdila mluvčí zoo Andrea Jiroušová, koordinátor chovu hrochů doporučil samce Mike ze stuttgartské zoo. V současné době je získání tohoto nového hrocha v jednání.
 

„S vedením této zoo jsme nyní v kontaktu a brzy tam zavítají naši zástupci. Teprve po tomto setkání budeme moct s určitostí říct, zda novým hrochem bude opravdu tento samec,” přiblížila proces jednání tisková mluvčí.

Do královédvorské zoo se vrátili letos hroši po 14 letech. Ke dvěma dvorským hrošicím Hule a Moně přibyl samec Karl Wilhelm v pátek 9. června 2017, a to z německé zoo v Karlsruhe. S mladým samcem plánovala zoo do budoucna obnovit chov těchto nejtěžších afrických sudokopytníků. Mladý samec však za dva měsíce ve dvorské zoo uhynul na otravu krve v důsledku zranění pravděpodobně od jedné ze samic. 

Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů.

Kateřina Sekyrková

Foto: Simona Jiřičková, ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Hroši se vrátili do ZOO Dvůr Králové
V úterý 2. října se narodila ve Dvoře Králové nosorožčí holka
Dvorská zoo má další dáreček: mládě hrocha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 373x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí