')
Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Královédvorská zoo hledá nového hrošího samce. Nadějný je samec Mike ze stuttgartské zoo

Redakce / 30.08.2017, Dvůr Králové nad Labem
Po smrti mladého hrocha, který uhynul 9. srpna na otravu krve, hledá královédvorská zoo nového samce ke stávajícím dvěma samicím: Hule a Moně. Jak potvrdila mluvčí zoo Andrea Jiroušová, koordinátor chovu hrochů doporučil samce Mike ze stuttgartské zoo. V současné době je získání tohoto nového hrocha v jednání.
 

„S vedením této zoo jsme nyní v kontaktu a brzy tam zavítají naši zástupci. Teprve po tomto setkání budeme moct s určitostí říct, zda novým hrochem bude opravdu tento samec,” přiblížila proces jednání tisková mluvčí.

Do královédvorské zoo se vrátili letos hroši po 14 letech. Ke dvěma dvorským hrošicím Hule a Moně přibyl samec Karl Wilhelm v pátek 9. června 2017, a to z německé zoo v Karlsruhe. S mladým samcem plánovala zoo do budoucna obnovit chov těchto nejtěžších afrických sudokopytníků. Mladý samec však za dva měsíce ve dvorské zoo uhynul na otravu krve v důsledku zranění pravděpodobně od jedné ze samic. 

Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů.

Kateřina Sekyrková

Foto: Simona Jiřičková, ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Hroši se vrátili do ZOO Dvůr Králové
V úterý 2. října se narodila ve Dvoře Králové nosorožčí holka
Dvorská zoo má další dáreček: mládě hrocha

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 378x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí