Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Ve Dvoře se narodilo již druhé mládě hrabáče kapského

V safari parku se již podruhé stali rodiči samice Skyla a samec Eka

Redakce / 9.05.2019, Dvůr Králové nad Labem
Ve dvorském safari parku se ke konci dubna narodilo mládě hrabáče kapského. Jak sdělila zooložka Gabriela Linhart, mládě mělo hraniční porodní váhu 1,5 kg a nebyli si tak ve dvorské zoo jisti, jak se to s mládětem vyvine. Po třech týdnech to však vypadá, že je vše na dobré cestě a mládě řádně přibírá.
 

Malý hrabáč byl hned po porodu přenesen od matky na odchovnu do zázemí zahrady, kde mu ošetřovatelé připravili speciální lůžko, které je vyhřívané infra lampou a saturováno vzdušnou vlhkostí. „Skyla sice svého potomka vzorně krmí, přesto je trochu neohrabaná a mohla by mládě zalehnout. Z toho důvodu jí ho nosíme jen na krmení přibližně každé tři hodiny ve dne v noci,“ popisuje zooložka.

Hrabáč kapskýHrabáč kapský je noční živočich obývající subsaharskou Afriku. Ve volné přírodě se živí především termity a mravenci, k čemuž má výborně uzpůsobené tělo. Hlava je zakončena nápadně dlouhým a citlivým čenichem, zatímco uvnitř tlamy má dlouhý jazyk. K rozhrabávání termitišť využívá svých silných končetin, které jsou opatřeny ostrými drápy.

Skyla se samcem Ekou utvořili harmonický pár hned po svém prvním spojení před třemi lety. Kvůli bezpečnosti mláděte byl však samec těsně před porodem od Skyly oddělen. Samice i nadále zůstává v expozici pavilonu, který je ale z důvodu zajištění klidu zvířete pro návštěvníky otevřen zatím jen omezeně. 

Nový přírůstek již má svůj speciální suvenýr: SAFARI GASTRO připravilo speciální ediic Chombo kelímků s hrabáčem, které v safari parku nahradily před několika lety jednorázové plastové kelímky. Chombo kelímky jsou vratné, ale je možné si je také domů odvézt jako suvenýr.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: Safari park 

Související články
První mládě hrabáče kapského v královédvorské zoo je pod neustálým dozorem. Pavilon s jeho lůžkem je dočasně uzavřen
Výzkumák se vrací do zoo. O jeho podpoře rozhodnou krajští zastupitelé
Koťata lvů berberských ve dvorském safari po 30 letech

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1684x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
inzerce
Volná pracovní místa


Referent VÚP (MěÚ Dvůr Král. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Obchodní zástupce (JUTA, a.s.)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kuchař/ka (Domov sv. Josefa Žireč)Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
1.09.2020 - 30.11.2020
Kamarádka knihovna
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020