Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Z královédvorské zoo se stává SAFARI PARK

Redakce / 28.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Královédvorská zoologická zahrada letos postupně přechází na nový název pro své návštěvníky. Zvykejme si na Safari Park Dvůr Králové, který bude užíván pro účely komunikace s návštěvníky a širokou veřejnosti. K novém názvu patří i pozměněné logo - v graficky stejném obdélníku s nosorožcem je však slovo ZOO nahrazeno slovem PARK.
 

Zároveň byl přejmenován facebookový a další profily na sociálních sítích. Jako ekonomický subjekt však i nadále zůstává v OR zapsána jako ZOO Dvůr Králové a.s.

Novým jménem chce ZOO Dvůr Králové ocenit a vyzdvihnout jedinečný záměr našich předchůdců, kteří se podíleli na vzniku Afrického safari. Se samotnou myšlenkou na jeho založení přišel už v 60. letech minulého století tehdejší ředitel Josef Vágner, vlastní safari pak bylo poprvé otevřeno pro veřejnost v roce 1989. 

Po 25 letech pak byl jeho název upraven na Africké safari Josefa Vágnera a o rok později se k němu připojilo ještě Lví safari. Výjimečnost Afrického safari byla potvrzena v roce 2016, kdy bylo ministerstvem kultury prohlášeno za kulturní památku jako významný doklad historického vývoje a životního způsobu společnosti. 

Začátky královédvorské zoo v sousedství Vlastivědného muzea

Královédvorská zoo měla původně podobu zookoutku u sídla tehdejšího Vlastivědného muzea - vily bývalého továrníka Neumanna ve Dvoře Králové nad Labem, obklopené krásnou zahradou. Aby se zvýšila atraktivnost muzea pro návštěvníky, zřídil se v zahradě u vily zookoutek, který se stal základem dnešní zoo. Právě rok 1946, kdy se v tomto zookoutku v podomácku vyrobených klecích zabydlela zatím evropská zvířata, je považován za rok vzniku královédvorské zoo.
V roce 2016 to bylo právě 70 let a už jen porovnání tehdy 6,5ha zookoutku s dnešní zoo bylo důvodem k oslavám tohoto výročí. 

Vývoj loga v posledních 10 letech:

  

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZOO Dvůr Králové
 

 

Související články
I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny
Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.
Město Dvůr Králové má již 3 členy ve správní radě ZOO Dvůr Králové, a.s.
Umění pod kůží aneb krása kosti - unikátní výstava v zoo
V ptačím parku v Jaroměři hořelo
Safariběh ČSOB 2018 na podporu nosorožců nabídne i dětské tratě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 804x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět