')
Vyhledej
Královédvorsko > ZOO a Safari

Z královédvorské zoo se stává SAFARI PARK

Redakce / 28.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Královédvorská zoologická zahrada letos postupně přechází na nový název pro své návštěvníky. Zvykejme si na Safari Park Dvůr Králové, který bude užíván pro účely komunikace s návštěvníky a širokou veřejnosti. K novém názvu patří i pozměněné logo - v graficky stejném obdélníku s nosorožcem je však slovo ZOO nahrazeno slovem PARK.
 

Zároveň byl přejmenován facebookový a další profily na sociálních sítích. Jako ekonomický subjekt však i nadále zůstává v OR zapsána jako ZOO Dvůr Králové a.s.

Novým jménem chce ZOO Dvůr Králové ocenit a vyzdvihnout jedinečný záměr našich předchůdců, kteří se podíleli na vzniku Afrického safari. Se samotnou myšlenkou na jeho založení přišel už v 60. letech minulého století tehdejší ředitel Josef Vágner, vlastní safari pak bylo poprvé otevřeno pro veřejnost v roce 1989. 

Po 25 letech pak byl jeho název upraven na Africké safari Josefa Vágnera a o rok později se k němu připojilo ještě Lví safari. Výjimečnost Afrického safari byla potvrzena v roce 2016, kdy bylo ministerstvem kultury prohlášeno za kulturní památku jako významný doklad historického vývoje a životního způsobu společnosti. 

Začátky královédvorské zoo v sousedství Vlastivědného muzea

Královédvorská zoo měla původně podobu zookoutku u sídla tehdejšího Vlastivědného muzea - vily bývalého továrníka Neumanna ve Dvoře Králové nad Labem, obklopené krásnou zahradou. Aby se zvýšila atraktivnost muzea pro návštěvníky, zřídil se v zahradě u vily zookoutek, který se stal základem dnešní zoo. Právě rok 1946, kdy se v tomto zookoutku v podomácku vyrobených klecích zabydlela zatím evropská zvířata, je považován za rok vzniku královédvorské zoo.
V roce 2016 to bylo právě 70 let a už jen porovnání tehdy 6,5ha zookoutku s dnešní zoo bylo důvodem k oslavám tohoto výročí. 

Vývoj loga v posledních 10 letech:

  

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZOO Dvůr Králové
 

 

Související články
I zimní zoologická má své kouzlo a mnozí již na to přišli: klid a teplo v pavilonech láká v nečase nejen rodiny
Královédvorská zoo rozšířila zážitkové programy o ošetřování hrochů a nosorožců. Vrací se i sloni.
Město Dvůr Králové má již 3 členy ve správní radě ZOO Dvůr Králové, a.s.
Umění pod kůží aneb krása kosti - unikátní výstava v zoo
V ptačím parku v Jaroměři hořelo
Safariběh ČSOB 2018 na podporu nosorožců nabídne i dětské tratě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 792x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí