Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks byl zakončen koncertem Bohuslava Matouška a Přemysla Kšici

Redakce, / 21.08.2018, Kuks
Pozvání na závěrečný koncert v sobotu 18. srpna 2018 přijal vynikající sólový i komorní houslista Bohuslav Matoušek, pedagog, držitel prestižní stříbrné medaile Nadace Bohuslava Martinů. Doprovodil ho pražský talentovaný varhaník Přemysl Kšica, několikrát oceněný za varhanní improvizaci.
 

FOTOGALERIE - 9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks byl zakončen koncertem Bohuslava Matouška a Přemysla Kšici

Po úvodní varhanní sinfonii z Bohuslav Matoušek a Přemysl Kšica - Hudební léto Kuks - 18. 8. 2018kantáty „Wir danken dir, Gott“ od Johanna Sebastiana Bacha v jejich podání zazněly hladivé, převážně romantické skladby Antonína Dvořáka. Dále se kostelem Nejsvětější Trojice v Kuksu nesly tóny Fugy f moll Jana Evangelisty Kypty a ladného „Hymnu ke sv. Cecilii“ od Charlese Gounoda. Přemysl Kšica předvedl svůj talent v jedné ze svých improvizací a skladbou od Louise Vierna „Carillon de Westminster“ obohatil náš hudební zážitek výběrem zajímavých kombinací varhanních rejstříků.
Poslední společnou skladbou byla „Ciaccona g moll“ od Tomase Vitaliho, po které pro velký potlesk zazněl přídavek, „Meditace“ z opery Thaïs od Julese Masseneta. Zvučné hřejivé melodie navodily krásnou atmosféru, se kterou jsme pak osvěženi odjížděli domů v teple zapadajících slunečních paprsků. Příští ročník bude jubilejní a věřím, že se vydaří právě tak, jako ten letošní. Budeme se těšit.
 
Jana Friedová
 
 

Související články
Má vlast velkolepě zahájila festival Hudební léto Kuks 2018 ve Dvoře Králové
Novodobou premiéru skladby z kukského archivu provedlo Collegium Marianum na festivalu Hudební léto Kuks
Belfiato Quintet představí na festivalu Hudební léto Kuks hudbu klasicismu
Mezinárodní festival Hudební léto Kuks představil světové umělce klasické kytary
Dagmar Pecková zahájí 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1305x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.
16.12.2019 - Z rozhodnuti vlady ČR proběhne v úterý 17. prosince ve 12:00 spuštění sirén k uctění památky obětí události ve FN Ostrava. Zkouška sirén 1. ledna 2020 se ruší.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí