Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Mezinárodní festival Hudební léto Kuks představil světové umělce klasické kytary

Redakce, Tomáš Honěk / 6.08.2018
V sobotu 4. srpna 2018 se v kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu představily dvě světové osobnosti klasické kytary. Byly jimi český kytarista Pavel Steidl a italský kytarista a skladatel Carlo Domeniconi. Vrcholem večera pak bylo provedení světové premiéry skladby Variace na Bonreposkou árii Carla Domeniconiho.
 

FOTOGALERIE - Mezinárodní festival Hudební léto Kuks představil světové umělce klasické kytary

Pavel Steidl patří mezi nejlepší kytaristy Hudební léto Kuks - Carlo Domeniconi a Pavel Steidl - 4. 8. 2018na celém světě a je znám především interpretací hudby 19. století. Carla Domeniconiho znají kytaristé spíše jako autora mnoha významných skladeb pro kytaru. Vzácně se u nás tito dva umělci potkávají na jednom pódiu.
Koncert otevřela hudba barokního loutnisty Jana Antonína Losyho v podání Pavla Steidla. Dvanáct drobných skladbiček s názvem 12 Piccole Musiche od Carla Domeniconiho zahráli oba protagonisté jako duo. Následovaly Čtyři menuety španělského skladatele a kytaristy první poloviny devatenáctého století Fernanda Sora a dva menuety Niccola Paganiniho. Vrcholem koncertu byla světová premiéra skladby Variace na Bonreposkou árii pro dvě kytary Carla Domeniconiho. Koncert nabídl posluchačům mimořádný hudební zážitek a Ti ho odměnili dlouhotrvajícím potleskem, po kterém následoval přídavek, který Pavel Steidl věnoval své manželce Janě.

Na závěrečném festivalovém koncertě 18. srpna 2018 vystoupí houslista Bohuslav Matoušek spolu s varhaníkem Přemyslem Kšicou.  
 
Tomáš Honěk

foto: Richard Brun
 

Související články
Hudební léto Kuks - devátý ročník mezinárodního festivalu začne Mou vlastí ve Dvoře Králové n. L.
Má vlast velkolepě zahájila festival Hudební léto Kuks 2018 ve Dvoře Králové
Novodobou premiéru skladby z kukského archivu provedlo Collegium Marianum na festivalu Hudební léto Kuks
Belfiato Quintet představí na festivalu Hudební léto Kuks hudbu klasicismu
Italský kytarista Carlo Domeniconi představí na festivalu Hudební léto Kuks světovou premiéru své skladby spolu s kytaristou Pavlem Steidlem
9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks byl zakončen koncertem Bohuslava Matouška a Přemysla Kšici
Festival F. L. Věka 2018 nabídne vrchol všech ročníků

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 153x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí