Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Italský klarinetista Claudio Mansutti se představí na festivalu Hudební léto Kuks se souborem Apollon Quartet

Vít Havlíček / 31.07.2019
Na čtvrtém koncertu festivalu Hudební léto Kuks vystoupí 3. srpna 2019 italský klarinetista Claudio Mansutti se souborem Apollon Quartet. Toto smyčcové kvarteto zahraje nejprve samostatně Overturu z oratoria Mesiáš Georga Friedricha Händela a Smyčcový kvartet C dur, op. 5, č. 1 Františka Xavera Richtera. Vrcholem večera bude provedení Kvintetu A dur pro klarinet a smyčcové kvarteto Wolfganga Amadea Mozarta.
 
Apollon Quartet patří mezi přední Apollon Quartetreprezentanty slavné české kvartetní školy. Od začátku své kariéry zařazuje kvarteto do svého repertoáru vedle klasických děl také skladby jazzové. Kvarteto Apollon spolupracuje s řadou českých skladatelů (a to jak v oblasti klasické hudby, tak v jazzu), kteří svá díla v mnohých případech kvartetu věnovali. Soubor pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí. Česká televize odvysílala již několik snímků věnovaných pouze Kvartetu Apollon a pravidelně se souborem úzce spolupracuje. Od roku 1993 vydalo kvarteto již devět sólových klasických CD a čtyři sólová jazzová CD. Kvarteto Apollon můžete slyšet i ve slavném filmu Obsluhoval jsem anglického krále režiséra Jiřího Menzela.

Italský klarinetista Claudio Mansutti vystudoval konzervatoř J. Tomadiniho v Udine u prof. A. Pecileho. Později studoval u sóloklarinetisty RAI Milan prof. P. Boraliho a prof. K. Leistera, člena Berlínské filharmonie. Zvítězil na pěti soutěžích komorní hudby v Itálii i dalších evropských zemích. Jako sólista vystoupil s orchestry v Klagenfurtu, Zagreb Radio and Televison Orchestra, Komorní orchestr Gorizia a komorní orchestr Diapason Ensemble. Dirigování studoval u prof. L Desceye, coby dirigent vystoupil s několika orchestry oblasti Friuli Venezia Giulia a Ljubliana Radio and Television Orchestra. Stále spolupracuje s Berliner String Quartet, zpěvačkou Annamarií Dell´Oste a Cremona Quartet. Je stálým členem Tria Variabile, spolupracuje s Mahler Chamber Orchestra a Budapest Chamber Orchestra. V roce 2001 obdržel ocenění “Moret d’aur” za osobní přínos v oblasti kultury regionu Friuli Venezia Giulia.

Festival zakončí 17. srpna sopranistka Marta Reichelová, altistka Lucie Hilscherová, Český filharmonický sbor Brno, Czech Virtuosi a dirigent Petr Fiala.
Festival pořádá Královédvorský chrámový sbor z.s. spolu se správou hospitálu Kuks. Finančně jej podpořilo Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj a město Dvůr Králové nad Labem. Rezervace vstupenek je možná prostřednictvím mailu rezervace@hudebniletokuks.cz. Více informací naleznete na www.hudebniletokuks.cz.

 

Související články
Hudební léto Kuks - devátý ročník mezinárodního festivalu začne Mou vlastí ve Dvoře Králové n. L.
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
obcerstvení, 31.07.2019 16:39, Reagovat
Občerstvení zajistí italsky zmrzlinář Amadeo Kozi na motocyklu Indian
 
 
Přečteno 735x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí