Vyhledej
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Festival Hudební léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704

Redakce / 8.07.2019
V sobotu 6. července 2019 pokračoval festival Hudební léto Kuks koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse. Již jména interpretů slibovala nevšední zážitek, a kdo v Kuksu byl, nebyl zklamán. Collegium 1704, které o letošních prázdninách bylo v České republice možno slyšet jenom na tomto koncertě, nezůstalo nic dlužno své pověsti. Helena Hozová byla jeho rovnocennou partnerkou.
 

FOTOGALERIE - Festival Hudební­ léto Kuks pokračoval 6. července 2019 koncertem sopranistky Heleny Hozové a souboru Collegium 1704

Sólový zpěv v doprovodu Hudební léto Kuks 6. 7. 2019 - Helena Hozova a Collegium 1704renomovaného souboru byl prokládán instrumentálními interpretacemi děl barokních skladatelů Georga Friedricha Händela, Pietra Antonia Locatelliho a Johanna Sebastiana Bacha. Spolu se skladbami pro soprán Francesca Gaspariniho a Georga Fridricha Händela zazněla novodobá premiéra díla objeveného v kukském archivu Rosa mystica od Stephana Sailera. Jasný soprán interpretky zcela zaplnil barokní prostor kostela Nejsvětější Trojice. Tuto skladbu si mohli posluchači vychutnat ještě jednou jako přídavek po zaslouženém dlouhodobém aplausu na závěr koncertu.

Festival pokračuje v sobotu 20. července. Vystoupí na něm koncertní mistr České filharmonie Jan Mráček za doprovodu varhaníka Wacława Golonky. Mimo jiné zazní světová premiéra od skladatele Eduarda Douši Phantasia Kuksensis de Virtutis a Fuga baroque. Je na co se těšit.

Josef Pojezdný

Foto: Jan Frýzl
 

Související články
Hudební léto Kuks 2019 - jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu
Dagmar Pecková zahájila 22. června 2019 desátý ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks
Collegium 1704 zahraje 6. července 2019 na festivalu Hudební léto Kuks novodobou premiéru skladby z kukského archivu
Houslista Jan Mráček a polský varhaník Wacław Golonka se představí na koncertu se světovou premiérou na festivalu Hudební léto Kuks
Italský klarinetista Claudio Mansutti se představí na festivalu Hudební léto Kuks se souborem Apollon Quartet
Italský klarinetista Claudio Mansutti a Apollon Quartet okouzlili posluchače festivalu Hudební léto Kuks
Český filharmonický sbor Brno důstojně zakončil 10. ročník festivalu Hudební léto Kuks

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 710x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí