Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

O víkendu se bude ve Dvoře slavit. V pondělí 24. října se otevírá rekonstruované nábřeží Benešovo.

Redakce / 20.10.2016, Dvůr Králové nad Labem
Tento rok byl na dopravu ve Dvoře Králové skutečně náročný - pro motoristy i pro chodce. Všichni jsme se těšili, až se nabřeží dodělá a vše se vrátí k normálu. O víkendu už tak budeme zřejmě slavit - v pondělí 24. října je ohlášeno zrušení objížděk a otevření Benešova nábřeží pro dopravu.
 

Časové prodlevy a komplikace

Rekonstrukce Benešova nábřeží až po Štefánikovu ulici trvala 5 měsíců a měla, jak jinak, zpoždění. V poslední etapě došlo i k uzavření mostu Jana Palacha, kdy všechna doprava byla svedena do ul. 17. listopadu a hlavní křižovatkou se stal kruháč se lvem. Ve Dvoře jsme tak ochutnali na vlasntí kůži chuť kolon. Dopravu ve městě letos komplikovala navíc rekonstrukce silnice do Zboží a v posledních dnech i rekonstrukce železničních přejezdů. Vyhráno neměli ani lidé, kteří auto nevlastní. V létě bylo vlakové spojení do Hradce nahrazeno autobusy, které navíc objížděly Holohlavy kvůli místním stavebním pracem. V posledních 10 dnech jsou vlaky opět nahrazovány autobusy kvůli již zmíněným pracem na železničních přejezdech v Lipnici, Žirči, ale také dále na Jaroměř a v Borovnici. To však zítra končí. 

Nové zálivy MHD, zrušení či přesunutí stávajících zastávek

Rekonstruovaný úsek na nábřeží Benešovo bude průjezdný spolu se Štefánikovou ulicí od pondělí 24. října 2016. V souvislosti s tím končí platnost všech výlukových a objízdných jízdních řádů MHD. Jízdní řády MHD se však nevrátí zcela do svých starých kolejí. Vzhledem k posunu či zrušení některých autobusových zastávek je jim přizpůsoben i jízdní řád. Zrušena byla zastávka MHD na parkovišti v zoo. Staronová obousměrná zastávka „ZOO” je umístěná naproti starému vchodu do zoo na silnici vedoucí do Bílé Třemešné. Přechod k této zastávce bude na silnici nakreseln spolu s vodorovný značením na rekonstruované části silnice III/30012.

Posunuty či přemístěny byly zastávky přímo na Benešové nábřeží. Na žádost občanů byla posunuta zastávka „Obecní domy” od vlakového nádraží směrem do Strže před most Jana Palacha. Stejně jako na zastávce u „lávky” zde však není záliv, jako tomu je nově na všech zastávkách na protější straně Benešova nábřeží. Právě díky těmto změnám byly některé z těchto zastávek posunuty, ne však výrazně. Opět je plně v provozu také zásadní autobusová zastávka v centru  "Kostel".

Jízdní řád MHD linky č. 1 od 24. října 2016

Jítdní řád MHD linky č. 1 od 24. října 2016
Příští rok

Pokud budete skutečně o víkendu slavit, tak vzpomeňte na rok příští, kdy se opět kvůli rekonstrukci mostu Jana Palacha most na delší dobu uzavře. Víme, že most je v žalostném stavu a opravu potřebuje, jen nás mrzí, že se oprava nestihla letos v rámci rekonstrukce nábřeží. 

Kateřina Sekyrková

Zdroj: MěÚ Dvůr Králové nad Labem 

Související články
Silnice z Horní Brusnice na Zvičinu dostane nový povrch. Průjezd na Pecku zůstane zachován.
Královéhradecký kraj našel peníze na obnovu povrchu dalších 31 kilometrů silnic druhých a třetích tříd. I na Královédvorsku.
Královédvorsko potrápí nové objižďky. Opravy železničních přejezdů potrvají 10 dnů. Změna je i ve výlukovém řádu MHD linky č. 1.
Dopravní omezení u Fakultní nemocnice v Hradci Králové pro motoristy i chodce
Novinky na Benešově nábřeží pletou lidem hlavu. Pro některé máme vysvětlení.
Na necelý měsíc bude uzavřena ulice Soukupova - spojka Nerudovy a Fibichovy ulice

 
Vaše komentáře
chodnik, 24.10.2016 19:22, Reagovat
japa to vypadá s dokončením chodniku.dnes tam toho pracovnící mocli nepředvedli.timto tempem se zimou v zádech to vidím tak okolo oslav 1.máje.
21.10.2016 09:16, Reagovat
Tak jestli Vás to jen mrzí, občany kteří bydlí za řekou to jistě přímo štve a je podivné, že za celých 5 měsíců nezbyl čas na to opravit most a bude se opět zavírat ? Někde se stala chyba ?
oprava mosturedakce, 21.10.2016 17:12, Reagovat
Most byl samozřejmě letos v plánu, ovšem vzhledem ke zpoždění stavby rekonstrukce Benešova nábřeží se tato oprava nerealizovala - nestihla by se dokončit za vhodných klimatických podmínek.
20.10.2016 21:45, Reagovat
Aspoň provizorně se mohly opravit nerovnosti na mostě
 
 
Přečteno 4909x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí