')
Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Nasik Kiriakovský

Kraj hazarduje s několikamilionovým darem

anonymně / 6.06.2016, Dvůr Králové nad Labem
Neznám nikoho, kdo by nevěděl z televize nebo tisku o megalomanském záměru Královéhradeckého kraje přestavět a dostavět Oblastní nemocnici v Náchodě, kde miliarda korun nebude údajně na takový investiční záměr kraji stačit. Na těchto stránkách ale nechci hodnotit tento investiční záměr. Já zůstanu u investice, kterou kraj realizuje v současné době v naší městské nemocnici.
 
Jako „drobná investice“ se z pohledu financí, které kraj hodlá v budoucnosti investovat do náchodské nemocnice, jistě jeví záměr vybudovat novou biochemickou laboratoř v hodnotě cca 40 mil. Kč. 
Nová laboratoř vyroste ve svahu v těsném sousedství hlavní budovy nemocnice. Nemohu se při této příležitosti nezmínit a zároveň přitom nepoděkovat našemu senátoru Jiřímu Hlavatému za  jeho osobní přístup při prosazování této investice. Nebýt jeho zarputilosti, s jakou šel za svým cílem jako rodák, občan, senátor, ale také i jako mecenáš, asi by se v současné době žádná investice v  naší nemocnici nekonala. Za to můžu jenom hlasitě poděkovat. 
O to víc mě mrzí, když vidím, jak krajský zdravotnický holding, který celou investici organizuje, pozapomněl, možná nedomyslel nebo nevzal v  potaz, že laboratoře jsou nedílnou součástí jednoho nového pavilonu, ve kterém, dle studie, má být v  prvním nadzemním podlaží oddělení laboratoří a  ve  druhém nadzemním podlaží oddělení centrálních operačních sálů včetně spojovací chodby, která nad zemí propojí nový pavilon s hlavní budovou nemocnice tak, jak to třeba známe z  nemocnice v Trutnově. 
Dnes jsme ale bohužel svědky toho, že nám za nepřerušeného provozu v  naší nemocnici vybraná stavební firma staví, dle přání investora, jenom to zmíněné první nadzemní podlaží!!! Horní patro se prý bude dostavovat „někdy jindy“, až budou zase nějaké peníze! Osobně bych chtěl vidět toho úředníka nebo politika na kraji, který tento postup výstavby vymyslel, tzn., že nebude nový pavilon nemocnice postaven jako jeden stavební celek. Rozumím tomu, že zrealizovat laboratoře a operační sály není zrovna levná záležitost, zejména z pohledu financí, které určitě stojí veškeré technologické vybavení. Ale z pohledu stavební zakázky nevěřím, že se může někomu vyplatit stavět dvoupodlažní dům nadvakrát nebo možná i natřikrát, když nějaký „chytrák“ na kraji zapomene naplánovat peníze nás všech na spojovací chodbu, která propojí oba objekty. 
Jako technik si dokážu představit, jak komplikovaně a draze bude muset stavební firma někdy v  budoucnu provádět výstavbu toho druhého, chybějícího patra a přitom neohrozit za žádnou cenu provozování laboratoří v přízemí, kde laboranti budou pracovat s citlivými přístroji. Nechci ani domyslet, kdy bude přistoupeno v budoucnosti k dostavbě operačních sálů, když vidím, na úkor čeho všeho shání kraj tu miliardu korun pro náchodskou nemocnici. V takovém případě, díky neprofesionalitě úředníků a nezodpovědnosti krajských politiků, může dojít ke zbytečnému prodražení celé investiční akce a  ke znehodnocení několikamilionového daru senátora Hlavatého.

Nasik Kiriakovský, zastupitel (Východočeši)
 

Související články
Pochybení v Nepraktově ulici se nesmí opakovat nebo také „Za dobrotu na žebrotu“
Ředitel záchranky nabídl řešení
Bude loutková scéna v roce 2017?
Kuks na Trutnovsku... Proč?

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 283x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
11.10.2019 - 24.11.2019
VÝSTAVA: MERVARTOVI
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz