Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Nasik Kiriakovský

Pochybení v Nepraktově ulici se nesmí opakovat nebo také „Za dobrotu na žebrotu“

anonymně / 15.10.2015, Dvůr Králové nad Labem
Obyvatelé Nepraktovy ulice se na mne obrátili na konci měsíce září se svým letitým majetkovým problémem, který je tíží už bez mála 3 roky. Jako nově zvolený zastupitel jsem byl seznámen s písemnostmi, které dokumentují, že skupina obyvatel darovala našemu městu v roce 2011 své pozemky za účelem výstavby obecní komunikace. Město Dvůr Králové nad Labem se na základě darovací smlouvy na oplátku zavázalo, že v ulici Nepraktova na svůj náklad vybuduje a zprovozní tuto komunikaci k nově rozestavěným rodinným domkům, a to s termínem dokončení prosinec 2012.
 

Asi nikoho nepřekvapí, když zde napíšu, že město, zastoupené minulým vedením a pověřenými úředníky majetkového a investičního odboru, svůj závazek z uzavřené smlouvy s občany bezdůvodně nedodrželo. Komunikace nebyla doposud dokončena a nebyla ani zkolaudována a fakticky zprovozněna.

Jinými slovy, proč město své smluvní závazky vůči svým občanům neplní, a to již déle než 3 roky.

Ani písemná výzva občanů (stížnost/reklamace) z roku 2013 adresovaná přímo paní starostce města k dodržení smlouvy, obsahující také řadu faktických námitek a připomínek ke kvalitě, způsobu a termínu prováděné realizace nové komunikace, nebyla nikým vyslyšena. Naopak, paní starostka a úřednice investičního odboru, která měla celou záležitost na starost a byla pověřena věc vyřešit, bez problému občanům dopisem sdělila, že komunikace bude dokončena a zprovozněna, až budou dostavěny všechny rodinné domky v dané lokalitě! Smluvní závazek města k danému termínu jako by nebyl?!?

Nikdo se nemůže proto divit, že obyvatelům Nepraktovy ulice po tolika letech nečinnosti ze strany města a úředníků již dochází trpělivost. Může se stát, že se budou svých práv domáhat i soudní cestou. Je přece velmi nezodpovědné ze strany představitelů města a úřadu takto hazardovat s důvěrou občanů, kteří se rozhodli investovat v našem městě miliony korun a spojit s ním i svoji budoucnost.

Písemné materiály, které jsem obdržel od obyvatel ulice Nepraktova a které jednoznačně dokazují má výše uvedená tvrzení, jsem předal společně i s druhým dopisem – výzvou ze září tohoto roku (stížností/reklamací) opět vedení radnice k vyřízení panu starostovi a tajemníkovi města. Předpokládám, že tentokrát představitelé města a úřadu svůj závazek, který zdědili z minulosti, již bezodkladně splní.

Podle mých posledních informací město již začalo s občany ulice Nepraktova v dané věci jednat.

Nasik Kiriakovský, zastupitel (Východočeši)

 

Související články
Starostové jednali o překvalifikování silnice II/300
Úředníci města zkouší ostražitost nových zastupitelů
Trestuhodná demolice bez vize nové výstavby
Ředitel záchranky nabídl řešení
Kraj hazarduje s několikamilionovým darem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 54x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz
1.12.2019 - 31.01.2020
Výstava: Retrohrátky
6.12.2019 18:00 - 8.12.2019 15:00
Zvěřinové hody