Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Nasik Kiriakovský

Ředitel záchranky nabídl řešení

anonymně / 2.02.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na svém prosincovém zasedání zastupitelé města pověřili starostu Jana Jarolíma vyjednat s vedením Královéhradeckého kraje návrat lékařů do sanitek záchranné služby na Královédvorsku. Výsledky jednání se velmi rychle dostavují.

Po nedávném jednání našeho pana starosty s hejtmanem kraje navštívil naše město také ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje (ZZS KHK) MUDr. Jiří Mašek.

Společné jednání proběhlo v kanceláři starosty i za mé účasti, jako iniciátora dané věci a opozičního zastupitele.

Osobní návštěva pana ředitele Maška a jeho názor na věc pouze potvrzuje současnou neochotu vedení kraje řešit nedostatek lékařů na záchrance ve Dvoře! Nicméně pan ředitel Mašek chápe naše oprávněné požadavky a ví moc dobře, že s absencí doktorů u záchranky je zde i další „nedostatek“ ve zdravotním systému, a tím je extrémní pracovní přetížení lékařů v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem.

Lékaři, kteří slouží přímo na odděleních, musí od záchranářů přebírat do nemocniční péče jimi dopravené pacienty přímo v prostorách jednotlivých oddělení bez ohledu na to, zda ošetřující lékař právě ordinuje na lůžkové části nebo v ambulancích?!? Proto je nutno s touto skutečností opravdu urychleně něco „dělat“.

Proto přichází pan ředitel Mašek s nabídkou řešení:

1. Urychleně zřídit (vybudovat) v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem, a. s., jako v první nemocnici Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, oddělení Urgentního příjmu („v menším“ EMERGENCY), ale se vším, co k takovému oddělení patří.

2. Přemístit místní středisko ZZS ze současných prostor městské polikliniky v centru města do areálu městské nemocnice.

3. Vytvořit společně s KHK a vedením městské nemocnice ekonomický a organizační model, který umožní lékařům z oddělení městské nemocnice vyjíždět společně se záchranáři k ohroženým pacientům.

Výše uvedená opatření následně realizovat za maximální součinnosti a podpory vedení Královéhradeckého kraje, Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, Městské nemocnice, a. s., a ZZS Královéhradecké kraje.

Závěrem bych rád upozornil, že pan ředitel Mašek figuruje na kandidátní listině jednoho nejmenovaného politického hnutí, které bude v letošním roce usilovat o výhru v krajských volbách. A proto v takovém případě nepředpokládám, že jsou jeho návrhy jenom planými předvolebními sliby.

Nasik Kiriakovský, zastupitel (Východočeši)

Související články
Pochybení v Nepraktově ulici se nesmí opakovat nebo také „Za dobrotu na žebrotu“
Lékaři se musí vrátit na královédvorskou záchranku
Otevřený dopis ministru dopravy
Bude loutková scéna v roce 2017?
Kraj hazarduje s několikamilionovým darem
Vaše komentáře

Přečteno 89x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Kino - Vynálezce
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Lassie : Nové dobrodružství (rodinný)
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:30
Kino - Pan učitel vrací úder