Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Veronika Tomková

Na kole městem opět snáze

Redakce / 16.07.2018, Dvůr Králové nad Labem
Od května už nejsou pro cyklisty schody mezi stadionem a náměstím Václava Hanky překážkou. Jsem ráda, že můj podnět dopravní komisi města padl na úrodnou půdu a další opatření z generelu cyklodopravy v našem městě je na světě.
 
Studie cyklistické dopravy ve Dvoře Králové vznikla před 4 lety a vytipovala 26 problematických úseků včetně jejich řešení. Postupně je uskutečnit je doslova jízda na dlouhou trať. Ale i přesto už je cyklistům přívětivější celé Benešovo nábřeží, výpadovka na Žireč, průjezdnost tří jednosměrek i pěší zóny v Revoluční ulici a nově také schody pod Hankovým domem. 
Tak helmu na hlavu a hurá do sedla!

Veronika Tomková
radní za TOP09
 

Související články
Kudy povede plánovaná Labská stezka kolem přehrady? Koordinátor projektu, pan Tuzar, odpovídal na naše otázky
Dotace schválena. Trutnov Trails dostali dvoumilionovou injekci od města!
Královéhradecký kraj se stal jako druhý kraj členem Asociace měst pro cyklisty

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 191x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí