Vyhledej
Královédvorsko > Doprava > cyklodoprava

Královéhradecký kraj se stal jako druhý kraj členem Asociace měst pro cyklisty

Královéhradecký kraj je novým členem Asociace měst pro cyklisty

Redakce / 23.05.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Královéhradecký kraj se stal jako druhý kraj novým členem Asociace měst pro cyklisty, která je partnerem pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci. Spolu s Ústeckým krajem se asociace se podílí na tvorbě legislativních návrhů i opatřeních týkajících se cyklistické dopravy. Členy je i 59 měst včetně Dvora Králové n. L. a vybrané neziskové organizace, které se soustředí na cyklodopravu.

Zapojení kraje je pro rozvoj infrastruktury pro cyklisty důležité - již dnes je jasné, že samotné město není schopné vyřešit plán městské mobility, veřejného prostoru a dopravy samostatně, ale jen ve spolupráci s dalšími partnery, v tomto případě ze strany kraje a jeho organizací.

Mezi města v Královéhradeckém kraji patří Hradec Králové a Dvůr Králové n. L. Členská města se mají aktivně zapojit nejen do podpory cyklistické dopravy, ale i městské mobility. Členským městům je proto doporučováno:

  • Vytvořit místo koordinátora mobility a pracovní skupinu na řešení otázek městské mobility. 
  • Zapojit do plánování rozvoje měst jeho obyvatele. 
  • Vytvořit kvalitní strategický plán řešící komplexně dopravu a mobilitu, aby města v budoucnosti byla bez dopravních zácp, čistá a dostupná pro všechny.
  • Podpořit sběr kvalitních a ověřitelných dat, která jsou základem dopravního plánování a rozhodování o volbě dopravního modu a trasování dopravní infrastruktury, která dále vstupují do modelování scénářů rozvoje infrastruktury a jeho ekonomického hodnocení.
Ve Dvoře Králové byly v předchozích letech otevřeny nové úseky stezek pro cyklisty - v ulici 28. října, v Heydukově ulici a na nábřeží Benešovo. Dvůr však stále čeká a pracuje na napojení na Labskou stezku z Kuksu, která dále povede do Hostinného. Část této plánované stezky nebyla loni realizována v ulici Heydukova v rámci rekonstrukce komunikace kvůli nemožnosti pokácet vzrostlé stromy. 

Příkladem toho, jak se Královéhradecký kraj zapojuje do budování infrstruktury pro cyklisty, je další budování Labské stezky - dochází k přípravám cyklostezky v Chotěvicích či v úseku Dolní Olešnice – Hostinné – Vestřev. U Kladské stezky se cyklisté mohou v budoucnu těšit na cyklostezku z Jaroměře do Rychnovku či rekonstrukci cyklotrasy v úseku Podbřezí – Studánka.

„Tímto vstupem získává kraj mnoho výhod, od možnosti konzultace jednotlivých problémů v regionu, přes možnost podílet se na koncepčních řešeních na národní úrovni, až po velké know-how této asociace, jež může napomoci dalšímu rozvoji regionu,“ zhodnotil vstup kraje do asociace radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu, grantů a dotací Pavel Hečko.


Kateřina Sekyrková
Zdroj: Kr-kralovehradecky.cz, www.cyklomesta.cz

Související články
5 důvodů proč podporovat výstavbu cyklostezek po městě
Na rozvoj dálkových cyklotras chce kraj letos vyčlenit 15 milionů korun
Kudy povede plánovaná Labská stezka kolem přehrady? Koordinátor projektu, pan Tuzar, odpovídal na naše otázky
Část trasy plánované cyklostezky mezi Náchodem a Jaroměří je dokončena. Kolem Rozkoše se už projedete na kole po "novém".
Dotace schválena. Trutnov Trails dostali dvoumilionovou injekci od města!
Cyklobusy s novou tváří vyjedou už v sobotu 2. 6. 2018
Na kole městem opět snáze
Elektrokola jsou na vzestupu, mají ale i svá rizika
Krajské dotace na rozvoj cyklotras míří i letos na Královédvorsko
Vaše komentáře

Přečteno 668x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
20.06.2024 13:00 - 20.06.2024 15:00
Workshop - praktická ukázka malování na sklo
20.06.2024 19:00 - 20.06.2024 20:30
Manželé Stodolovi (drama, od 15 let)
20.06.2024 15:45 - 20.06.2024 16:45
Chůze s trekovými holemi