Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Rozhovory > Osobnosti regionu

Milan Bartoš a Jaroslav Plucha získali prestižní ocenění

Redakce / 14.06.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Prestižní ocenění Nositel tradice lidových řemesel putuje letos do Dvora Králové, a to hned dvakrát: za výrobu tiskařských forem na modrotisk tradičními technologickými postupy byla udělena Milanu Bartošovi a Jaroslavu Pluchovi.
 

Ministerstvo kultury letos vybralo hned tři zástupce z Královéhradeckého kraje, kteří se věnují tradičním řemeslným dovednostem, rozvíjí je a usilují o jejich zachování pro budoucí generaci. Nositelé lidových tradic Milan Bartoš a Jaroslav Plucha ze Dvora Králové nad Labem jsou posledními formíry, kteří dokáží modrotiskové formy nejen opravit, ale i vyrobit nové. Na jejich výrobě spolupracují nejen s modrotiskovými dílnami.

Ocenění Nositel tradice lidových řemesel patří těm vybraným lidovým tvůrcům, kteří se výrazně podílejí na výrobě předmětů tradičními technologickými postupy. Uděluje jej od roku 2001 Ministr kultury České republiky.

Kompletní fotogalerii z dílny pana Bartoše najdete na stránkách Ládi Válka

FOTOGALERIE - Milan Bartoš a Jaroslav Plucha získali prestižní ocenění

 

Související články
Modrotisk byl zapsán na seznam UNESCO. Ve Dvoře Králové máme poslední formíře pro modrotisk

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 910x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí