Vyhledej
Královédvorsko > Rozhovory > Osobnosti regionu

Oceněným osobnostem města Dvůr Králové nad Labem tleskala v sále ZUŠ i Martina Sáblíková

Redakce, Katsek / 28.10.2015
V sále ZUŠ R. A. Dvorského se v úterý 27. října večer konalo předání Ceny města a Osobnost města za rok 2014 (viz rozhodnutí zastupitelstva). Dostavili se všichni ocenění kromě Dana Šípka a Ing. Jiřího Hlavatého, za kterého cenu převzal jeho syn. Velkou poctou, zejména pro všechny oceněné sportovce, byla přítomnost české reprezentantky Martiny Sáblíkové, která na předání ceny Osobnost města doprovázela Nikolu Zdráhalovou.

FOTOGALERIE - Oceněným osobnostem města Dvůr Králové nad Labem tleskala v sále ZUŠ i Martina Sáblíková

Překvapivá, ale rozhodně zasloužená, byla i přítomnost všech 7 radních města. Jedenáct přítomných oceněných či jejich zástupců tak převzalo slavnostní medaile a ceny z rukou nejvyšších představitelů města Dvůr Králové nad Labem. Komorní prostředí sálu ZUŠ přálo slavnostní atmosféře, kterou mezi předáváním cen vyplnila hudební či taneční vystoupení žáků ZUŠ a členek taneční skupiny Angeles Dance Group.

Večer byl okořeněn i zábavou, a to nejen díky moderátorskému umění tiskové mluvčí Miroslavy Kameníkové, která si na podiu sama zazpívala a přede všema se nechala panem Tomancem vyzdvihnout, jen aby dokázala jeho skutečnou sílu, ale svůj podíl na vřelé atmosféře měl i přístup jednotlivých oceněných k děkovací řeči. Skromný pan Wágner se na podiu doslova jen mihnul, zatímco moderátorka všem divákům prezentovala nejen pracovní část jeho života. Například víte, že tento velmi pracovitý pán nejenže se podílel na poslední rekonstrukci Šindelářské věže, ale jeho kladný vztah ke sportu má podobu i finančního sponzorství?

Pan Brdička, který léta šéfoval stanici hasičského sboru Královéhradeckého kraje a významně se podílel na výstavbě nového zázemi hasičů ve Dvoře Králové, vůbec nevnímal přijatou cenu jako osobní - naopak připomněl, že hasičina je týmová záležitost.

Pan Tomanec, světový rekordman v mrtvém tahu z roku 2014 ve své věkové kategorii, vysvětlil přtomným, proč už tahá jen mrtvou váhu a že ho těší možnosti, které mu poskytuje Sokol Žireč, kdy nově vybudovaná posilovna slouží zejména jemu - celý život trénoval ve sklepě a až v posledních dvou letech si užívá posilovnu.

Pan Růžička byl oceněn zejména za jeho práci v pěveckém sboru Záboj. On však na sebe prozradil, že on se ve svém životě nejvíce váží toho, že těsně po revoluci moderoval většinu demonstrací na královédvorském naáměstí a že se snažil u lidí ke zmírnění antikomunistických nálad.

Z večera zpracováváme video, kde některé z oceněných zhlédnete při předávání cen.

Související články
Seznamte se s autorem šachového stolku na náměstí TGM: Petr Vaněk z Nemojova
Známe lidi, kteří v říjnu obdrží Cenu města 2015. Návrhy dnes schválili zastupitelé
Jaroslav Tomanec opět mistrem Evropy v mrtvém tahu
Odešel Bc. Jaromír Brdička - osobnost města za celoživotní práci v hasičském sboru
Předávání Cen města Dvůr Králové nad Labem za rok 2015
Nikol Zdráhalová dostala od města Dvůr Králové n. L. letos přidáno na kolo. Jak moc je pro ni cyklistika důležitá, se dozvíte v rozhovoru pro idnes.cz
Dnešní zastupitelstvo schválí kandidáty na Cenu města
V Hankově domě se tleskalo novým laureátům Ceny města Dvůr nad Labem. Podívejte se na velké video

Přečteno 572x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)

Pečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
12.06.2024 18:00 - 12.06.2024 19:30
Velká taneční show ANGELES Dance Group
12.06.2024 15:45 - 12.06.2024 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku