Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V Doubravici se podařilo lokalizovat požár 4 aut a stodoly. Zničena jsou i 2 auta psích záchranářů Rescue Stopaři. Pravděpodobného žháře police zadržela.

Redakce / 21.05.2018, Doubravice
K požáru čtyř osobních vozidel, dřevěného přístřešku na palivové dříví a dvou stodol došlo asi v 02:15 v obci Doubravice. Událost byla na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášena asi o půl hodiny později.
 

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Bílé Třemešné a Dubence. 

Rescue StopařiBohužel 2 z poničených aut patří doubravickým psím pátračům Rescue Stopaři Víta Pauly, kteří pomáhají po celé republice. Jedno z aut je zcela odepsané.

Podívejte se na stránky stopařů
http://www.rescue-stopari-mantrailing.cz/

Svědek požáru telefonoval na linku č. 158 a jako první se k požárům dostavila hlídka Policie ČR. Ta rychlým zásahem za pomocí místních občanů lokalizovala požáry, které byly v počátečním stádiu. Na hašení požárů byly použity hasicí přístroje, voda z plastových lahví a voda ze zahradní hadice. Požární jednotky po příjezdu provedly průzkum a zjistily, že požáry byly prakticky uhašeny.

Vyšetřovatel příčin požárů na místě vyloučil technickou závadu i nedbalostní jednání, míru cizího zavinění prověřuje Policie ČR. 

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na asi 6 milionů korun. Do toho jsou započítány dvě stodoly a dva rodinného domy, které byly přímo ohroženy požárem. Díky včasnému zásahu policistů a místních občanů nebyly hmotné škody vyšší a nedošlo k zranění a usmrcení osob.  


Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

Související články
Během víkendu zemřeli 3 lidé na silnicích v Královéhradeckém kraji, z toho jeden cyklista
V Žirecké Podstráni narazil vlak do spadlého stromu
Auto v korytu řeky, požár květů kaštanů nebo náraz vlaku do stromu - zásah hasičů v Podkrkonoší
Muž, který opakovaně na Královédvorsku založil požár, je ve vazbě. Byl zadržen u místa posledního činu
Hlavní kruhový objezd v Trutnově blokoval jeřáb
Do příkopu sjelo osobní auto, náklaďák vyklopil náklad

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1786x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí