')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Královédvorská nemocnice je již potřetí první v kraji v hodnocení ambulantní péče, uznána byla i finanční stabilita

Redakce / 5.12.2018
Královédvorská nemocnice letos potřetí obhájila své vítězství jako nejlepší nemocnice poskytující ambulantní péči v Královéhradeckém kraji. Alespoň tak ji vidí už třetím rokem její pacienti, kteří hlasovali v anketě Nemocnice ČR 2018. Pozadu však nezaostává ani v celé ČR, kde se umístila jako čtvrtá.
 

Svým hlasováním pomohli pacienti dvorské nemocnici v oblasti hodnocení ambulantní péče na první příčku v Královéhradeckém kraji, v hodnocení hospitalizovaných pacientů má pak v kraji nemocnice třetí příčku. 

Tato anketa celorepublikově hodnotí hned několik oblastí, jako je např. bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných i ambulantních pacientů, zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. Komplexní výsledky letošního ročníku si můžete nastudovat zde.

„Ocenění našimi pacienty je zvlášť cenné v době, kdy se stejně jako celá řada zdravotnických zařízení potýkáme s nedostatkem nejenom lékařů, ale i ošetřovatelského personálu. Za tak skvělou práci a službu našim pacientům jim patří uznání a dík. Na celorepublikové úrovni nás dokonce pacienti ohodnotili na 4. místo,“ říká předseda představenstva MNDK Ing. Miroslav Vávra, CSc. a pokračuje: „Dosažené hodnocení je v současné situaci na pracovním trhu o to cennější, že je doprovázeno oceněním společnosti Bisnode D&B Česká a Slovenská republika, s.r.o. v hodnocení finanční stability společnosti“.

Nemocnice roku 2018Komplexní hodnotící projekt se skládá ze čtyř analytických částí (strategických perspektiv dlouhodobé úspěšnosti nemocnic ČR):
1. Bezpečnost a spokojenost pacientů nemocnic ČR (v r. 2018 již 13. ročník)
2. Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic ČR (v r. 2018 již 11. ročník)
3. Finanční zdraví nemocnic ČR (v r. 2018 již 11. ročník)
4. Efektivita procesů nemocnic (vč. informací o výsledku léčby, v přípravě)
Struktura komplexního porovnávání českých nemocnic vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard (autoři: prof. Norton a prof. Kaplan – Harvard University, USA).
 Projekt Nemocnice ČR 2018 probíhal od 1. února do 31. srpna 2018

V hodnocení hospitalizovaných pacientů byl Dvůr Králové letos již potřetí za sebou na třetím místě. Vyhrát se mu podařilo naposledy v roce 2015. 

Dvorská nemocnice nabízí lékařské služby na oddělení chirurgie, interny, urologie, ARO, následné péče, radiodiagnostiky, klinické biochemie a hematologie, endoskopie, rehablitiace. Součástí budovy jsou centrální operační sály. 

Cílem hodnocení, které provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s., je sestavit žebříček nemocnic, a to dle spokojenosti ambulantních a hospitalizovaných pacientů s poskytovanou péčí, spokojenosti zaměstnanců a pořadí nemocnic dle jejich finanční kondice a míry bezpečnosti. 

Letos hlasovalo celkem přes 60 tisíc hospitalizovaných a 41 tisíc ambulantních pacientů a hodnoceno bylo 155 nemocnic.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZH KHK, 
http://www.hc-institute.org 

Související články
Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.
Dostupnost lékařské pohotovosti na Královédvorsku - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Po telefonu potřebujete k informaci o pacientovi heslo. I pro sebe
Krajské nemocnice stále hledají personál. Studentům nabízejí stipendia ve výši až 80 tisíc Kč

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1695x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí