Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Královédvorská nemocnice je již potřetí první v kraji v hodnocení ambulantní péče, uznána byla i finanční stabilita

Redakce / 5.12.2018
Královédvorská nemocnice letos potřetí obhájila své vítězství jako nejlepší nemocnice poskytující ambulantní péči v Královéhradeckém kraji. Alespoň tak ji vidí už třetím rokem její pacienti, kteří hlasovali v anketě Nemocnice ČR 2018. Pozadu však nezaostává ani v celé ČR, kde se umístila jako čtvrtá.
 

Svým hlasováním pomohli pacienti dvorské nemocnici v oblasti hodnocení ambulantní péče na první příčku v Královéhradeckém kraji, v hodnocení hospitalizovaných pacientů má pak v kraji nemocnice třetí příčku. 

Tato anketa celorepublikově hodnotí hned několik oblastí, jako je např. bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných i ambulantních pacientů, zaměstnanců nemocnic a finanční zdraví nemocnic. Komplexní výsledky letošního ročníku si můžete nastudovat zde.

„Ocenění našimi pacienty je zvlášť cenné v době, kdy se stejně jako celá řada zdravotnických zařízení potýkáme s nedostatkem nejenom lékařů, ale i ošetřovatelského personálu. Za tak skvělou práci a službu našim pacientům jim patří uznání a dík. Na celorepublikové úrovni nás dokonce pacienti ohodnotili na 4. místo,“ říká předseda představenstva MNDK Ing. Miroslav Vávra, CSc. a pokračuje: „Dosažené hodnocení je v současné situaci na pracovním trhu o to cennější, že je doprovázeno oceněním společnosti Bisnode D&B Česká a Slovenská republika, s.r.o. v hodnocení finanční stability společnosti“.

Nemocnice roku 2018Komplexní hodnotící projekt se skládá ze čtyř analytických částí (strategických perspektiv dlouhodobé úspěšnosti nemocnic ČR):
1. Bezpečnost a spokojenost pacientů nemocnic ČR (v r. 2018 již 13. ročník)
2. Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic ČR (v r. 2018 již 11. ročník)
3. Finanční zdraví nemocnic ČR (v r. 2018 již 11. ročník)
4. Efektivita procesů nemocnic (vč. informací o výsledku léčby, v přípravě)
Struktura komplexního porovnávání českých nemocnic vychází z metodiky strategického nástroje pro měření výkonnosti organizací – Balanced Scorecard (autoři: prof. Norton a prof. Kaplan – Harvard University, USA).
 Projekt Nemocnice ČR 2018 probíhal od 1. února do 31. srpna 2018

V hodnocení hospitalizovaných pacientů byl Dvůr Králové letos již potřetí za sebou na třetím místě. Vyhrát se mu podařilo naposledy v roce 2015. 

Dvorská nemocnice nabízí lékařské služby na oddělení chirurgie, interny, urologie, ARO, následné péče, radiodiagnostiky, klinické biochemie a hematologie, endoskopie, rehablitiace. Součástí budovy jsou centrální operační sály. 

Cílem hodnocení, které provádí organizace HealthCare Institute, o.p.s., je sestavit žebříček nemocnic, a to dle spokojenosti ambulantních a hospitalizovaných pacientů s poskytovanou péčí, spokojenosti zaměstnanců a pořadí nemocnic dle jejich finanční kondice a míry bezpečnosti. 

Letos hlasovalo celkem přes 60 tisíc hospitalizovaných a 41 tisíc ambulantních pacientů a hodnoceno bylo 155 nemocnic.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: ZH KHK, 
http://www.hc-institute.org 

Související články
Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.
Dostupnost lékařské pohotovosti na Královédvorsku - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Po telefonu potřebujete k informaci o pacientovi heslo. I pro sebe
Krajské nemocnice stále hledají personál. Studentům nabízejí stipendia ve výši až 80 tisíc Kč

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1690x
 
 
 
Zpět
24.01.2019 - Od 23. 1. 2019 do odvolání je vyhlášen na lůžkových odděleních jičínské nemocnice zákaz návštěv vzhledem k vývoji epidemiologické situace v jičínském regionu. Pro nemocnici v Novém Bydžově tento zákaz neplatí.
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.

Kalendář akcí
4.02.2019 - 28.02.2019
Přihlášky na kurz internetu
20.02.2019 09:30 - 20.02.2019 10:30
Královédvorské Knihomrně
20.02.2019 18:00 - 20.02.2019 19:00
Listování