Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.

Redakce / 7.11.2017, Královédvorsko
Slavnostní otevření nových prostor biochemické a hematologické laboratoře proběhlo za účasti všech sestřiček a laborantek, lékařů, vedení nemocnice, ale dorazil rovněž poslanec Jiří Hlavatý, starosta města Jan Jarolím, náměstek hejtmana pro zdravotnictví Aleš Cabicar a řada dalších hostů. Po 37 letech se dočkali zaměstnanci laboratoří odpovídajícího zázemí pro svoji práci.
 
V reportáži ještě vzhledem k nekvalitnímu záznamu chybí důležitá slova vedoucího laboratoře Ing. Josefa Weymana, že stěhování se podařilo za účasti většiny sester a laborantek během jediného víkendu. V pátek se postupně vypínaly přístroje v laboratoři staré a už v pátek v podvečer některé začaly fungovat pro potřeby nemocnice v prostoru novém. Jeden z přístroj se musel stěhovat z okálu vybouranou stěnou. V laboratoři jsou nejen přístroje staré, ale s novou laboratoří přišly i přístroje nové, které se v koordinaci s dodavateli podařilo navážet dle hodinového harmonogramu právě o víkendu. Chod nemocnice tak nebyl nijak narušen.
Sestřičky prosí pacienty, aby k odběrům více využívali tento nový a plně vybavený prostor a malé odběrní místo v centru města aby využívali jen v nejnutnějších případech. Provoz těchto laboratoří je nepřetržitý, v noci a o víkendu fungují v tzv. pohotovostním režimu. Tým sedmi laborantek zde provádí základní i specializovaná biochemická, imunochemická, hematologická a imunohematologická vyšetření, a to jak pro pacienty nemocnice, tak i pro pacienty ordinací praktických a odborných lékařů ve spádové oblasti.

Na videoreportáž se podívejte zde:


Oddělení klinické biochemie a hematologie získalo po zhruba 37 letech adekvátní zázemí pro svou práci ve zcela novém pavilonu vybudovaném uprostřed nemocničního areálu. Tým pracovníků laboratoře se do něj přesunul ze zastaralé budovy -"papíráku", která by již v dohledné době nevyhovovala technickým a hygienickým požadavkům. Realizace stavby probíhala 15 měsíců

Nová biochemická a hematologická laboratoř stála zhruba 40 milionů korunpřístavba dvorního traktu laboratoří stála 33,64 mil. Kč, doprovodné náklady, např. na energetický kolektor, silnoproudé rozvody a areálovou kanalizaci, představovaly dalších 7,13 mil. Kč. Z větší části stavbu financoval Královéhradecký kraj, na nákladech se také významně podílela královédvorská společnost JUTA a.s., která přispěla 8 miliony korun. Nový provoz bude sloužit pro laboratorní analýzu biologických vzorků pacientů nemocnice a praktických a odborných lékařů. Čas od času se zde ale vyšetřují i vzorky zvířecích pacientů, např. z královédvorské ZOO.

Jan Holan

Zdroj: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje


FOTOGALERIE - Laboratoř v nemocnici se přestěhovala do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž

 

Související články
Královédvorskou laboratoř zvanou "papírák" nahradí nová. Na jejím financování se bude podílet i JUTA
Hejtman Štěpán přijel do Dvora Králové hasit poplašné zprávy ohledně nemocnice
Vedení kraje nechalo vypracovat další studii operačních sálů ve dvorské nemocnici. Nápad míří na starou budovu
Tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice potřetí. Obálky se otevřou v pondělí v Brně.
Královédvorská nemocnice je hodnocena v ambulantní péči jako nejlepší v kraji
Změny v představenstvu krajských nemocnic se dotkly i Dvora Králové
Královédvorská nemocnice je již potřetí první v kraji v hodnocení ambulantní péče, uznána byla i finanční stabilita
Ani druhý tendr na nové laboratoře se v Trutnově nepovedl

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3305x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí