Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Znáte nás? Aneb Královédvorská Arnika se představuje

Redakce, / 24.05.2016
Potkáte-li nás, nepoznáte, že jsme dobrovolníci z Královédvorské Arniky. Jsme obyčejní lidé se srdcem na pravém místě, tedy na dlani. Lišíme se jen tím, že podle svých možností a schopností trávíme část svého volného času s klienty ze zařízení pro seniory (DD Roháčova DK, Diakonie DK), s RSkáři (nemocní roztroušenou sklerozou) z Žirče, s dětmi z oční léčebny DK nebo s jednotlivci v domácím prostředí.
 
Naším cílem je, aby chvíle, které tráví klienti s námi, patřily v jejich vzpomínkách k těm hezkým. Přinášíme do jejich prostředí "čerstvý vítr zvenku", umožňujeme jim navštěvovat kulturní akce, doprovázíme je na nákupy, pořádáme i vlastní výlety, jsme pomocníky při jejich ergoterapii, besedujeme na témata, která je zajímají, povídáme si, prostě JSME S NIMI A PRO NĚ.

Poptávka po stále převyšuje nabídku a naše možnosti, proto STÁLE HLEDÁME NOVÉ DOBROVOLNÍKY.


Tento týden budou naši dobrovolníci doprovázet klienty Domova svatého Josefa v pátek 27. 5. na Výravu a v sobotu 28. 5. na parkurové závody na Zálesí. Úkolem dobrovolníka na Zálesí je komunikace s klienty a jejich obsluha - předložení občerstvení a pomoc s konzumací.

Právě toto je hezká akce zajímavá jak pro klienty, tak pro dobrovolníky a není nijak náročná a složitá. Je to výborná příležitost pro otestování, zda by nový zájemce o tuto činnost uměl či neuměl být společníkem hendikepovaným osobám, zda by ho to uspokojovalo či ne.

NECHCETE SE PŘIDAT? Pokud ano, stačí dorazit ve 13 hod na místo a domluvit se se mnou, budu tam. Jmenuji se Kateřina Krobotová a jsem koordinátorka Královédvorské Arniky. Najdete nás podle stojanu Áčka s naším logem.


Můžete se k nám připojit i na FACEBOOKU, nebo na našich internetových stránkách.

Poděkování patří našim sponzorům - Město Dvůr Králové nad Labem, JUTA a.s., BOSTECH s.r.o. + jednotliví dobrovolníci, kteří dávají ze svého víc než jen svůj čas.

FOTOGALERIE - Znáte nás? Královédvorská Arnika se představuje

 

Související články
Rozhovor s Robertem Noskem - víceprezidentem Československého Lva
Dres Dominika Haška na turnaji o pohár starosty města vydražili hokejisté HC Rodos.
Královédvorská Arnika v červenci
Jak pomáhají dobrovolníci z Královédvorské Arniky v Domově důchodců a v Diakonii
Juta podporuje charitativní organizace ve Dvoře Králové. Letos mezi sebou zaměstnanci vybrali 150 000 Kč
Dobrovolníkovy odměny a výzvy
Benefiční koncert kapely Marien & Víti Troníčka (26. února 2020)
Související odkazy
Královédvorská Arnika
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 800x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí