Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim

Redakce / 28.05.2016, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Letní teploty v uplynulých dnech nám dávaly připomenout, že máme ve Dvoře Králové více než 80leté koupaliště, kterému chybí dětské vodní atrakce. Ačkoliv ještě v březnu to vypadalo, že letos to bude konečně ten správný rok, kdy se alespoň nejmenší děti dočkají skluzavky, realita dopadla jinak díky nijak nezakresleným zásahům a opravám proběhlých na koupališti v době komunismu.
 

Tyršovo koupaliště bylo letos vzhledem k brzkému letnímu počasí otevřeno 27. května. Teplota vody se pohybuje kolem 20°C, ale mohla být rozhodně i teplejší, nebýt úterního přívalového deště, který přípravu na otevření koupaliště značně zkomplikoval a donutil vypustit část vyhřáté vody v plaveckém bazénu. V pátek však již návštěvníci nepoznali, jakou bitvu s vodou tam v úterý zaměstnanci technických služeb sváděli. Budeme věřit, že letošní rok bude pro provoz koupaliště stejně příznivý jako ten loňský - mohli bychom se tak těšit na další investice, které by areálu prospěly. 

Loňský rok byl pro Tyršovo koupaliště dobrou sezónou. Jen na vstupném se vybralo díky tropickému počasí o půl milionu více než v roce předchozím. A technické služby tyto peníze ještě na podzim investovaly zpět tam, odkud přišly - na koupaliště. 

Investice do oprav

Neprůhledný betonový dvoumetrový plot kolem volejbalového hřiště a od hlavního vchodu k bistru si již zasloužily obnovu. Ale nejviditelnější investicí letošního roku měla být oprava nejmenšího bazénu - Delfínka. A také bude, ale... až po sezóně.

Časový harmonogram

Ještě na začátku března jsme se s panem Horsákem bavili o novém dětském bazénku jako investici, která se může stihnout do začátku sezony - koncem června plánoval hotový nový bazének představit veřejnosti. Podmínkou bylo stihnout kvůli nezbytným administrativním krokům do konce března vypsat výběrové řízení. 

Delfínek bez vody a úpravny

Asi nejbolavějším místem stávajícího dětského bazénu - delfínka - byla absence úpravny vody. Každé dva až tři dny se tak voda musela měnit - bazének se jen napouštěl a vypouštěl a voda neměla šanci se ani moc ohřát. 

Nový bazének si žádá, už jen z hygienických důvodů, aby voda byla neustále filtrována a dezinfikována. Kromě přívodu elektřiny je tedy zapotřebí zajistit odpad do kanalizace a dopouštění odpařené vody. Pro výkyvy hladiny je potřeba vybudovat nádrž na vyrovnánvání hladiny vody při dešti nebo při velkém zaplnění bazénku dětmi. A právě tyto přípojné body bude nutné vybudovat. Právě nutnost vybudování a propojení inženýrských sítí pozdržela celý projekt a vyžádala si odklad rekonstrukce bazénku až na podzim.

Novinkou v dětském bazénku by měly být kromě nových technologií také atrakce pro děti včetně opraveného delfínka, kterému se opraví prasklé trubky, aby opět mohl děti chladit vodou. 

Ceny vstupného

Vstupné zůstává stejné v loňském roce - jednorázová či permanentní vstupenka se bude prodávat ve stejné cenové výši: 

Celodenní: dospělí: 50 Kč / den, po 17. hod 30 Kč, poslední hodina: 10 Kč

děti od 6 do 18 let, studenti: 30 Kč / den, po 17. hod 20 Kč, poslední hodina: 10 Kč.

Celosezónní permanentka: 950 Kč / dospělí, 650 Kč / děti 6-18 a studenti

Rodinné permanentky: 300 Kč / 10 vstupů, 700 Kč / 30 vstupů, 1300 Kč / 60 vstupů

Stejná zůstává i cena půjčovného sportovního vybavení, které si opět budete moci vyžádat u plavčíků.

Nový workout

Na návštěvníky areálu koupaliště čeká již od podzima také workoutové hřiště, které zde bylo instalováno díky provozovateli občerstvení na koupališti a sponzoringu firmy Kofola.

Autor: Kateřina Sekyrková

 

Související články
Možnosti koupání ve Dvoře Králové a okolí v roce 2015
Nové workouotové hřiště bylo instalováno na koupaliště až po sezoně. Nevadí, nezkazí se.
Na Rozkoši plánují výstavbu přírodního koupaliště. Bez sinic i chloru.
Technické služby přijmou plavčíka/strojníka
Koupaliště a kemp Dachovy u Hořic je odpočinkovým místem uprostřed lesů. Koupat se zde můžete již od 1. června
Výstraha - vysoké teploty v Královéhradeckém a Pardubickém kraji
Seznam koupališť a vodních ploch v Královéhradeckém kraji, která jsou pod dohledem hygieny
Dvůr Králové nad Labem má v centru dvoje veřejné záchody. Na pěší zóně budou sloužit non-stop.
Koupání v pramenité vodě na Královédvorsku - Lázně pod Zvičinou
Jediný vyhřívaný venkovní bazén široko daleko - koupaliště v Jaroměři začíná sezonu v pátek 2. června
Na Tyršově koupališti se bude plavat do 9. září, potom začne ve Dvoře Králové sezona na zimním stadionu
Koupaliště Flošna v Hradci Králové má stále hlavní sezonu. Teplota vody neklesla pod 27°C. Tyršovo koupaliště otevře v neděli
Dětský bazén na Tyršové koupališti zůstane průtokový, voda však bude vyhřívána
Brouzdaliště na Tyršově koupališti se dočkalo rekonstrukce. Stavební práce by měly být hotové do 15. června 2017
Koupaliště v Jaroměři - vyhřívaná voda i široká klouzačka
Potíže s podložím zkomplikovaly opravu dětského brouzdaliště, letos již otevřeno nebude
Tyršovo koupaliště vstoupí do 85. sezóny s opraveným a vybaveným brouzdalištěm pro nejmenší

 
Vaše komentáře
Zase nicRodič , 15.05.2016 16:41, Reagovat
Zase nic. To se dalo čekat, stale jen slibuji. Vedeni města na koupaliště nechodí, tak jim to je jedno. Najednou jsou překvapeni, ze je potreba vypsat vyberko. Na podzim zas bude spatne počasí. Hlavne ze budou skoro za milion ve meste dalsi zachody.
 
 
Přečteno 2185x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí