Vyhledej
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Potíže s podložím zkomplikovaly opravu dětského brouzdaliště, letos již otevřeno nebude

Redakce / 8.08.2017
Kvůli nadměrné vlhkosti podloží není stále dokončena rekonstrukce dětského brouzdaliště na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem. Sondy do konstrukce bazénu odhalily přítomnost pískových výdutí pod betonovou deskou. Ty bude nutné odstranit, teprve poté bude rekonstrukce pokračovat. V letošní letní sezoně tedy zůstane dětské brouzdaliště mimo provoz. Vedení města by chtělo návštěvníkům tuto situaci v další sezoně vykompenzovat.
 

Stavební práce na koupališti zahájili pracovníci společnosti Lacus Technology, s. r. o., Říčany na konci dubna. Při rekonstrukci nově vybetonovali přelivové hrany bazénku a odstranili několik vrstev stávajících nátěrů až na původní konstrukci. 

Smutné poznámky portálu Královédvorsko- brouzdaliště mělo původně být hotové již před MINULOU sezonou, ale z obavy aby nedošlo k prodloužení stavby přes léto, se stavba posunula na podzim 2016! 
- dost dobře nerozumím tomu jak je možné, že stavbaři rozsáhlé dutiny neobjevili při odstraňování starých nátěrů na dně. To, že je pod povrchem "duto" je na poklepání snadno zjistitelné
- chlapáci se zbíječkami pracně vyčištěné dno rozmlátili cca před 10 dny odpoledne za největšího horka a kdy bylo na koupališti nejvíce lidí. Od té doby se tam nehnulo prstem.
- Kdo za takové lajdácké provedení relativně malé a obyčejné stavby ponese ODPOVĚDNOST. Kdo doplatí ušlou tržbu koupaliště za letošek a kdo za příští rok, kdy se zvažují kompenzace na vstupném?

A na konec PŘÁNÍ
Pokud má být vybourána CELÁ podkladová betonová mazanina a odstranit staré rozvody, MOHOU SE TEDY POD BETON NATÁHNOUT NOVÉ ROZVODY, KTERÉ BY TŘEBA ČASEM MOHLY VODU V BAZÉNKU OHŘÍVAT?? 

Během následující čtyřtýdenní technologické pauzy beton zrál a vysychal, aby bylo možné na něj nanést speciální polyuretanový nátěr. Vysychání betonu však počasí příliš nepřálo. „Již při vysychání dna konstrukce bazénu jsme pozorovali nerovnoměrné známky vlhkosti a v některých místech vlhkost nemizela vůbec. A protože právě vlhkost je pro aplikaci finálního nástřiku zásadní a z hlediska kvality nejdůležitějším faktorem, byli jsme nuceni provést sondy do konstrukce, které odhalily přítomnost pískových kavern – výdutí pod betonovou deskou, do kterých se vlhkost stahovala a v nichž se stále drží. Rozhodli jsme se tak odkrýt rozsáhlejší místa s projevy vlhkosti a nález dutin se potvrdil i na dalších místech. Stavbaři dále ve dně brouzdaliště, k němuž neexistuje žádná původní projektová dokumentace, odhalili staré rozvody vody, které byly stále pod tlakem a jimiž také pronikala vlhkost do konstrukce,“ podotkl Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku na Městském úřadě Dvůr Králové nad Labem.

Již v rámci zpracování projektové dokumentace bylo provedeno na různých místech několik sond formou navrtávky. Ty však přítomnost kavern neodhalily, naopak konstatovaly dobrý stav konstrukce brouzdaliště, několik vrstev hydroizolace a poměrně kvalitní beton. „Zpracovatel projektové dokumentace navrhl několik variant řešení, kterými se zabývají zástupci města i stavební firma. Vše ale směřuje k tomu, že bude muset být vybourána celá betonová mazanina dna, odkryta všechna riziková místa a opravena. Teprve poté bude moci rekonstrukce brouzdaliště pokračovat,“ vysvětlil Ctirad Pokorný.


„Velmi nás celá situace mrzí. Věřili jsme, že se opravu delfínku povede realizovat do letních prázdnin. Tyršovo koupaliště je krásné a je škoda, že se rodiny s malými dětmi nyní jezdí koupat jinam. Protože si uvědomujeme, že Královédvoráci, a zejména ti nejmenší, jsou pro toto léto o brouzdaliště ochuzeni, jsme připraveni jim tuto situaci příští sezonu kompenzovat, například na vstupném,“ uvedl k situaci starosta města Jan Jarolím.

Rekonstrukce dětského brouzdaliště na Tyršově koupališti měla původně trvat do 15. června 2017 a za stavební práce mělo město zaplatit téměř 2 miliony Kč bez DPH. Kromě opraveného bazénku a jeho okolí měly být již letos v brouzdališti umístěny nové atrakce – vodní deštník a skluzavka ve tvaru slona.

Text převzat ze stránek města

Podívejte se jak po měsíci technologické pauzy 19. července "vyschly nově vybetonované obruby bazénu a začala se pokládat fólie" :-/ 


 

Související články
Tyršovo koupaliště se připravuje na novou sezonu. Delfínek se opraví až na podzim
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Tyršovo koupaliště vstoupí do 85. sezóny s opraveným a vybaveným brouzdalištěm pro nejmenší
Tyršovo koupaliště se otevře nejpozději 1. června. Počasí zatím koupání nepřeje

 
Vaše komentáře
pomnicekKulel, 9.08.2017 14:56, Reagovat
Jestli by nebylo lepší navést trochu zeminy,udělat pahrbek a postavit na něm sochu starosty a Andreje.(to by se do voleb mohlo stihnout )Agrofert by pak zaplatil nové brouzdaliště kousek vedle.A příští rok každému děcku do 6-ti let při vstupu jako odpustek koblížek.
nepřesnost , 8.08.2017 19:28, Reagovat
Upřesňuji informaci paní mluvčí, cena je s DPH více než 2,3 mil. Kč. Teď jsem tedy zvědavý na konečnou cenu . Nějak se to nezvládlo. Jestli by nakonec nebylo lepší udělat bazének z nerezu tak, jak jsme to zamýšleli udělat za našeho vedení. A ta zamýšlená kompenzace je fakt úsměvná. No jo no, co dodat.
Údiv starostyRodič, 8.08.2017 19:00, Reagovat
Oni si skoro po dvou měsících všimli, ze není hotovo a ted nám to laskave sdělují. A pak mají ty důležitější akce jako jsou chodníky a silnice k něčemu vypadat. Děkujeme vedení radnice, jak se o nás stará. Hlavně že jsou se svou prací spokojeni a v novinách se zase pochvalí.
Ha haPlavec, 8.08.2017 16:32, Reagovat
Tak on to chce starosta kompenzovat na vstupné. On snad ani neví, že už teď to mají děti do 6ti let zdarma.
Jo jo...8.08.2017 12:55, Reagovat
Jo jo, Jarolím to má pod kontrolou. Palec nahoru :-)
 
 
Přečteno 1120x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
25.04.2020 09:00 - 25.04.2020 21:00
2. Královéhradecký Master 2020 v šipkách