Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Konalo se pracovní setkání o rozvoji Tyršova koupaliště. Podívejte se na video

Redakce / 25.05.2020, Dvůr Králové nad Labem
Tuto sobotu se uskutečnilo setkání uživatelů a fanoušků Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové. Jeho iniciátorem byli členové Tyršova plaveckého klubu a zejména Jiří Jaroš, který jednání vedl.
 

FOTOGALERIE - Pracovní setkání o rozvoji Tyršova Koupaliště

Cílem bylo nekonfliktní formou najít největší přednosti a nedostatky koupaliště a vytipovat místa rozvoje. Výsledek bude následně použit pro jednání s vedením města a případná pokračování podobných jednání již ve spolupráci s městem i nad dalšími nápady. 

Poslechněte si vyčerpávající rozhovor s Jiřím Jarošem. Je tam všechno:

Komentář Jiřího Jaroše večer po akci:


Při prvním pohledu na pocitovou mapu je z červených a zelených puntíků zřejmé, které části koupaliště je potřeba řešit. Rekreační bazén, restaurace a hygienické zázemí brouzdaliště jsou místy, které někteří návštěvníci vnímají výrazně negativně.

Díky dotazníku, který jsme připravili a který už vyplnilo online nebo na papíře přes 350 respondentů, víme, že nic není černobílé - v tomto případě červeno zelené. Máme tak možnost se nad každým místem zamyslet zvlášť a dívat se na jeho problémy z mnoha úhlů. Co totiž jeden považuje za částečně neupravené, vidí druhý jako vysloveně nebezpečné a nevyhovující.

Důležité jsou i žluté puntíky, které značí rozvoj. K těm přiřazujeme nápady, které účastníci setkání vymýšleli společně a diskutovali nad jejich důležitosti. Hledali jsme totiž ten nápad, kterým je potřeba začít. A povedlo se.

Výsledky šetření zpracováváme a začátkem týdne je uveřejníme. Dotazník zůstává nadále k dispozici, protože v něm sbíráme podněty pro další šetření. Stejně tak budeme vyzývat radnici, aby podobné setkání uspořádala znovu pod svou záštitou a umožnila tak oficiálně vyjádřit svůj názor jak k provozu a životu na koupališti, tak budoucím plánům rekonstrukce.

Dokázali jsme totiž, že jsme schopni konstruktivního uvažování a že neodmítáme změny a rozvoj, jen chceme, aby v nich figuroval odraz potřeb a názorů uživatelů. Za Tyršův plavecký klub budeme nadále silně apelovat na spolupráci s certifikovaným architektem, který bude hodný navázat na dílo Josefa Kumpána, zahradního a krajinářského architekta světové úrovně a jednoho z nejlepších naší historie.

Jiří Jaroš

Foto: archív redakce, městské muzeum a 
a práce VEGETAČNÍ A TECHNICKÉ PRVKY, KOMPOZIČNÍ PRINCIPY
doc. Ing. Tatiana Kuťková, CSc., Ing. Helena Gálová, Ing. Kristýna Klasová
Video: ZvičinaTV

 

Související články
Cirkus Humberto bude od dubna trvale v areálu Městského koupaliště. Již ve středu 25. března byla ve Dvoře Králové podepsána smlouva o pronájmu.
Tyršovo koupaliště vstoupí do 85. sezóny s opraveným a vybaveným brouzdalištěm pro nejmenší
Tyršovo koupaliště má novinku: turniket. Změny jsou i v ceníku
Tyršovo koupaliště nabízí novou celodenní vstupenku. Lidé se mohou během dne jednou vrátit
Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové z dronu Petra Kallena
Neoficiální setkání u Tyršova koupaliště - nad mapou koupaliště
Nové toalety a sprchy pro běžné i imobilní návštěvníky jsou připraveny na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové
Koupaliště v regionu se pomalu otevírají. Není kam spěchat, přísná opatření stále platí
Výsledky pracovního setkání uživatelů a fanoušků Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové.
Zástupci iniciativy pro rozvoj koupaliště se setkali s projektanty nového rekreačního bazénu.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1871x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí