Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ubytování

Safari Kemp ve Dvoře Králové se otevírá i místním

Kemp s výhledem na žirafy lze zažít i mimo Afriku: ve Dvoře Králové

Redakce / 26.09.2018, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Dívat se žirafě z očí do očí každé ráno, vidět ji spící, proubouzet se za dunění zebřích kopyt a křepelčení malých perliček - to nabízí kemp ve Dvoře Králové. A nabízí i další zajímavé služby - jen škoda, že místní o tom netuší. Vše se nyní napravuje a chystá se i překvapení - Den otevřených dveří.

FOTOGALERIE - Safari kemp ve Dvoře Králové

Přiznám se, že s naší rodinou každoročně využíváme služeb některého z kempů v okolí. Na Královédvorsku a blízkém okolí je stále co objevovat, i když tu bydlíte. Pro dobře strávený čas s rodinou není nutné jezdit daleko. Ušetří se tak čas, peníze a nakonec i nervy související s přesunem do cizích zemí. Ovšem ubytovat se ve Dvoře Králové? Není to už přehnané? Po osobní zkušenosti mohu jen konstatovat, že kemp ve Dvoře Králové je tak jedinečný, že je chybou omezit se skutečností, že bydlíte ve Dvoře nebo blízkém okolí.


Výhled ze stanu na žirafyVýjimečný je již fakt, že bydlíte přímo v areálu Safari parku. V těsné blízkosti výběhu, kde se celé léto, celé dny a noci prohání africká zvířata: žirafy, zebry, perličky, pakoně a vzadu za plotem jsou vidět i pštrosi

Glamping - kempování pro náročné

Kemp nabízí v areálu Safari parku prostor a služby klasickým stanařům i karavanistům. Ubytovává však i ve vlastních bungalovech a vybavených stanech - a to na zemi i v korunách stromů. Úroveň nabízených služeb má dokonce své jméno: glamping - glamour kemping, kempování pro náročné. A oprávněně.

Kemp bez autV kempu je kromě zákazu kouření i nepovolené dlouhodobé stání automobilů. „Rozhodli jsme se pro stání auta mimo kemp letos na jaře a byl to krok dobrým směrem. Dovolíme všem vjet do areálu, postavit si stan a nanosit věci do stanu. Poté již však auta areál opouštějí na naše parkoviště. Areál kempu se tak stal příjemnějším místem k pobytu. I když zpočátku jsou ubytovaní rozčarovaní, při odjezdu nám jej chválí. Zvýšila se také bezpečnost pohybu po areálu, kde jsou ubytovány většinou rodiny s dětmi. I když se tím vlastně zvýšila kapacita kempu, my jsme nechali oficiální číslo kapacity nedotčené. Zvýšili jsme tak pohodlí ubytovaných a oni nám jsou za to vděčni,” uvedla důvod a zpětnou vazbu zavedení novinky Markéta Kirschová, vedoucí restortu. 
Na parkovišti kempu je navíc nově umístěna dobíjecí stanice pro elektromobily

Interiér stanu v korunách stromů v Safari kempuInteriér stanu v korunách stromů v Safari kempuPrávě dvorské „glampingy“ - stany v korunách stromů - totiž přinesly kempu největší věhlas: nyní v září byla spuštěna rezervace na příští rok a během chvilky byl sveden boj o letní termíny. Není divu.  

Prožít byť jen jednu noc v pohodlí stanového pokoje se sociálním zázemím a výhledem na výběh pakoňů, žiraf, zeber a perliček byl zkrátka geniální nápad. Ačkoliv konstrukce stanu v podobě klasické chalupy s terasou není přímo ukotvena v koruně stromů, prudký sráz do výběhu nabízí výhled skrz koruny stromů. A blízkost Afriky je skutečně na dosah se vším všudy - výstražným křepčením perliček, dusotem kopyt řádících mladých zeber a pohledem na zamotané krky 3 mladých žirafáků či polehávající stádo pakoňů. Celý den, celou noc. V Evropě, ve Dvoře Králové, u nás doma!

Stan SúdánStan Súdán ve Safari Kempu

Více než blízký pohled na africká zvířata sdílí i bungalovy a stany Súdán. Stany Súdán nabízí střechu nad hlavou zejména početnějším rodinám, ale také školám a školkám. Do jednoho prostorného jednoplášťového stanu na dřevěném základu se vejde až 6 postelí, malá lednice a odložný stolek. Před stanem je stůl s posezením pro 4 osoby.  A v případě zimy je možné si v něm přímotopem zatopit. Stany Súdán mají hlavně strategickou polohu: blízko na recepci, do budovy se sociálním zázemím a … doslova pár kroků do vířivky nebo bazénu!

Bungalovy s předzahrádkamiBungalovy s předzahrádkami v Safari kempuPlně vybavené bungalovy jsou v provozu i v zimě. Poměrně vyšší cenu za ubytování kompenzuje prostor mezi africkým výběhem a bungalovem, který patří ubytovaným - je to luxusní otevřená zahrada s vlastním grilem. Jedná se tedy v létě o ideální možnost pro rodiny s malými dětmi. Dětské hřiště je na druhé straně bungalovů - nikam tedy není daleko, všude jsou děti na dohled.

Výhody ubytovaných

Pořád se ptáte, proč byste si měli platit ubytování ve městě, kde bydlíte? Pokud vás nepřesvědčila dokonalá blízkost Afriky, tak to mohou být výhody ubytovaných v samotném Safari parku.

Každý ubytovaný, který si zaplatí 1 noc v jakémkoliv ubytování Safari Park Restortu, nebo dvě noci ve vlastním stanu či karavanu, má vstup do pěší části Safari Parku zahrady v ceně - včetně možnosti pozdně večerních procházek po zoologické zahradě. Zároveň si ubytovaní mohou za 250 Kč / osobu přikoupit zážitek zvaný krmení žiraf či využít 10% slevu na Večerní Safari truck či využití lanového parku.

Vybavení kempu
  • multifunkční dětské hřiště

  • multikáry pro děti i dospělé (k zapůjčení)

  • sociální zázemí se sprchami, pračkou a sušičkou (v dámském i pánském zázemí!),

  • bazén (od května do září vždy 8:00- 21:30 hod.)

  • vířivka (v provozu celoročně, přes den až do 21:30 hod. vždy 30 minut po celé),

  • ping pong (k zapůjčení),

  • gril (k zapůjčení)

  • venkovní kuchyňka s lednicí, mikrovlnkou,varnou konvicí a mycími prostředky

  • venkovní zastřešená jídelna, v budoucnu nový TCAO BAR

  • zastřešená odpočívárna s hamakami

No a co si také nemůže Dvorák samostatně koupit, to je jízda vlastním autem po Safari (195 Kč/auto) - tuto službu si není možné koupit bez vstupenky, ovšem ubytovaným je to povoleno.

Příjemná je také přítomnost vířivky vedle bazénu: bazén v létě chladí, vířivka za chladnějších dnů hřeje. Na mokré vlasy je připraven u umyvadel vysoušeč vlasů, na špinavé oblečení pračka i sušička. Jeden prací nebo sušící cyklus vás vyjde na 40 Kč i s práškem na praní. No a dobrou zprávou je, že jak pračka, tak sušička, jsou i na chodbě dámských i pánských sociálek!

Vířivka a bezén v Safari kempu


Období vhodné pro místní školy i firmy

Pro místní je nejzajímavější čas mimo prázdnin - jak v zoo, tak v Safari kempu. Turistů je zde již podstatně méně než o prázdninách a i kemp nabízí klidnější pobyt.

Toto klidné období před či po prázdninách mohou využít také místní školy a školky například k adaptačnímu, stmelovacímu nebo výukovému pobytu. „Poprvé jsme si tuto spolupráci vyzkoušeli na jaře se školkou z Bílé Třemešné a odezva byla skvělá. Rodiče i děti byly nadšené z možností našeho kempu. Rádi bychom tak pokračovali ve spolupráci i s dalšími školami či místními spolky, jakými může být například mateřské centrum,” zhodnotila zkušenost Markéta Kirschová. „Budeme rádi, pokud se nám zájemci ozvou a my jim ušijeme pobyt na míru,” dodává.

Prohlídka resortu

Nejbližší možností prohlédnout si prostory Safari Park Resortu - tzn. hotelu i kempu - budou mít místní již 7. října 2018, kdy je připraven Den otevřených dveří Safari pivovaru a právě zmíněného resortu. 
Další skvělou příležitostí seznámit se s ubytováním v resortu na vlastní kůži bude v lednu Noc hotelů. Jedná se o projekt Asociace hotelů a restaurací, kdy se v tento den (noc) otevírají ubytovací prostory místním lidem díky speciálním cenám. O této akci vás budeme včas informovat.

Žirafy ve výběhu Safari kempu ve Dvoře KrálovéPro firmy i školy lze zařídit celoročně atraktivní pobyty, pro místní jsou připraveny i podzimní víkendové pobyty, kdy v ceně je polopenze, večerní procházky s průvodcem, vstup do zákulisí Darwinovy stanice, již zmíněné krmení žiraf a večerní promítání filmů.

Kromě stylového afrického ubytování nabízí resort i teambuildingové aktivity. Sportovní aktivity v areálu včetně lanového centra ve stromech areálu parku má na starosti smluvní partner Yellow point.

Bez rezervace do kempu nelezSafari kemp je součástí Safari Park Resortu, který patří ZOO Dvůr Králové, a.s. Součástí resortu je i Hotel lounge Safari Lodge ***Superior s 30 hotelovými pokoji v africkém stylu. V létě od května do září je resort 100% naplněn. Rezervace Stanů v korunách stromů, bungalovů a hotelových pokojů byla na rok 2019 spuštěna na začátku září, většina je již nyní obsazena. Od 1. ledna 2019 se spustí rezervace na sezonu roku 2019 stanů Súdán, stanových a karavanových stání.

Stravování

Ranní snídaně v sezóně obstarává kiosek přímo v kempu. Lze si zde objednat čerstvé pečivo, nechat si uvařit horkou čokoládu, kávu a zakoupit běžné pití a dobroty. Od příští sezony tento kiosek nahradí Snídaňový bufet (a později přes den bar) v prostoru dnešní venkovní jídelny. Snídaně či polopenzi si lze připlatit v novém Safari pivovaru, který je součástí Safari parku a návštěvníkům parku slouží již od léta, ovšem křtem si nových 5 druhů piv prošlo teprve nedávno - v sobotu 22. září 2018.

Kateřina Sekyrková


Související články
Hned 2 z 10 nejlepších kempů v ČR jsou jen kousek od Dvora Králové!
Děti z dvorské školky vypěstovaly zeleninu nejen pro šimpanze
Safari gastro oslavilo 20 let v areálu ZOO Dvůr Králové křtem piv ze svého minipivovaru
Dvorská zoo žije týdnem duchů. Dlabat dýně se zde budou až do 4. listopadu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 3388x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí