Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Nasik Kiriakovský

Otevřený dopis ministru dopravy

anonymně / 5.01.2016, Dvůr Králové nad Labem
Vážený pane ministře dopravy, p. Ing. D. Ťoku, navazuji svým dopisem na Vaši oficiální pracovní návštěvu města Dvora Králové nad Labem, která se uskutečnila v minulém roce. Pan starosta Jan Jarolím Vám předal požadavky a návrhy na podstatné zlepšení dopravní dostupnosti města Dvora Králové nad Labem a celého regionu Podkrkonoší v horizontu realizace deseti až dvaceti let.

Bohužel se do tohoto střednědobého strategického materiálu nemohl dostat oprávněný urgentní požadavek na bezodkladnou opravu, případně celkovou rekonstrukci, nádražních budov a přilehlých komunikací celého vlakového nádraží železniční stanice Dvůr Králové nad Labem.

Ministerstvo dopravy společně s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) více než dvacet let "bez problému" akceptuje velmi špatný technický stav výše uvedených nemovitostí železniční stanice. Zde jistě neplatí, že majetek státu je udržován s péčí řádného hospodáře! Tady hospodáře již drahně let postrádáme!

Co je ale pro rozvoj celého města a regionu nebezpečnější, že nám od roku 1990 územně upadá význam našeho železničního nádraží a nikdo z kompetentních úředníků kraje a ministerstva dopravy nechce tento dlouhodobý negativní trend řešit. Důkazem tohoto tvrzení je současná velmi špatná technická vybavenost, úroveň a rozsah poskytovaných služeb, které železniční stanice ve Dvoře Králové nad Labem svým zákazníkům, tedy cestujícím, občanům a návštěvníkům města, v poslední době nabízí.

Vlakové nádraží v našem městě v žádném případě neodpovídá významu města a regionu, ani běžnému standardu vybavenosti u srovnatelných železničních stanic. Velmi tragicky a nedůstojně naše vlakové nádraží reprezentuje státního dopravce a město samotné. Ani v současné době prováděná oprava tratě v úseku „Jaroměř – Stará Paka“ ze strany SŽDC nevedla k posílení významu současného vlakového nádraží, spíš naopak, když v jejím důsledku ubyly koleje a nový nástupní ostrůvek nebyl ani zastřešen, jak to známe běžně z jiných vlakových nádraží.

Povinností nás zastupitelů města je na tento nedobrý stav věcí veřejných upozorňovat a žádat Vás, vrcholné politiky naší země a v dané věci kompetentní osoby, o urychlená nápravná opatření, což tímto dopisem činím. S pozdravem a úctou

Nasik Kiriakovský, zastupitel města Dvora Králové nad Labem (Východočeši)

Související články
Starostové jednali o překvalifikování silnice II/300
Úředníci města zkouší ostražitost nových zastupitelů
Lékaři se musí vrátit na královédvorskou záchranku
Ředitel záchranky nabídl řešení
Vaše komentáře

Přečteno 84x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Kino - Vynálezce
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Lassie : Nové dobrodružství (rodinný)
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:30
Kino - Pan učitel vrací úder