Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Nasik Kiriakovský

Lékaři se musí vrátit na královédvorskou záchranku

anonymně / 16.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje je rozdělena dle oficiálních webových stránek do dvou geografických oblastí: JIH a SEVER. Oblast SEVER sdružuje dva bývalé okresy Trutnov a Náchod s výjezdovými posádkami, jejichž počet je uveden v závorce: v Trutnově (3), Náchodě (3), Jaroměři (3), Broumově (2), Vrchlabí (2) a ve Dvoře Králové nad Labem (1). Dále byla z nějakého „regionálního“ důvodu do oblasti SEVER zařazena také výjezdová posádka bez lékaře z Opočna, i když by měla patřit do oblasti JIH, kam patří města z bývalého okresu Rychnov nad Kněžnou?!

Jak je z výše uvedeného zřejmé, ORP (obec s rozšířenou působností) Dvůr Králové nad Labem disponuje na rozdíl od ostatních měst v okrese Trutnov a Náchod pouze jedinou výjezdovou posádkou, která není ani obsazena lékařem! Je složena pouze ze dvou zdravotníků-záchranářů s tím, že jeden plní roli řidiče! Královéhradecký kraj takto originálně „vyřešil“ zdravotnickou záchrannou službu ve čtvrtém největším městě kraje a v jeho spádové oblasti. K pacientovi na Královédvorsku, který potřebuje urgentní pomoc,

přijede proto určitě „velmi rychle“ výjezdová posádka s lékařem z Trutnova, Vrchlabí, Jičína nebo z Jaroměře? Jak „logické“, jak „ekonomické“ a zejména

pro nás, potenciální pacienty, jak „uklidňující“.

Proto jsem velmi rád, že kolegové zastupitelé odhlasovali na posledním zastupitelstvu můj návrh, aby pan starosta dostal od nás zastupitelů mandát okamžitě jednat s vedením kraje o opětovném zřízení lékařské záchranné služby ve Dvoře Králové nad Labem.

Lékařská záchranná služba byla před několika lety v našem městě z nerozumu krajských a komunálních politiků zrušena.

Nasik Kiriakovský, zastupitel (Východočeši)

Související články
Dopis zastupitelům města Dvůr Králové
Úředníci města zkouší ostražitost nových zastupitelů
Město posiluje svůj význam
Otevřený dopis ministru dopravy
Ředitel záchranky nabídl řešení
Trestuhodná demolice číslo 2!
Vaše komentáře

Přečteno 83x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí