Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Nasik Kiriakovský

Trestuhodná demolice číslo 2!

anonymně / 1.04.2016, Dvůr Králové nad Labem
Objekty bývalé slévárny Strojtexu a výzkumného ústavu mají zmizet z mapy města? Když jsem kritizoval na těchto stránkách trestuhodnou demolici areálů Tiby Zálabí společností Textil Invest, za absolutně nepochopitelné „asistence“ tehdejšího vedení města, ani v tom nejhorším snu mne nenapadlo, že nesmyslnému bourání na území našeho města nebude v blízké budoucnosti konec. Z dokumentů, které jsem v těchto dnech objevil na stavebním úřadě, vyplývá, že v polovině roku 2014 se královédvorské radnici povedlo „opět posvětit“ bourání dalších dvou bývalých průmyslových areálů.

Investorem demolice zde ale není soukromý subjekt, jako tomu bylo v případě Zálabí!!! Paradoxně o nesmyslné bourání budov historických areálů požádal prostřednictvím managementu akciové společnosti zoo, samotný Královéhradecký kraj, jako jediný akcionář a vlastník ZOO Dvůr Králové, a. s. Ten samý Královéhradecký kraj, který v nedávné minulosti odsouhlasil, že za cca 27 milionů korun oba průmyslové areály zoologická zahrada zakoupí do svého vlastnictví pro svůj budoucí rozvoj. Jak je možné, aby po bezmála deseti letech ten samý vlastník zoo opět bez problému odsouhlasil kompletní demolici budov těchto dvou areálů – viz krajem vyhlášené výběrového řízení na dodavatele odstranění staveb slévárny v ceně 8 milionů korun!!! Cena za demolici budov v areálu výzkumného ústavu ještě nebyla krajem navržena, ale bude se opět pohybovat v řádech milionů Kč.

Proč nebyl k demoličnímu záměru současně předložen plán budoucího využití daného území? Kde je z minulosti krajskými politiky a managementem zahrady deklarovaná vize o rekonstrukcích a opětovném využití zakoupených budov výše uvedených areálů? Je normální za miliony kupovat a za další miliony to samé bourat? Proč se v žádosti o odstranění staveb neuvádí, jak bude s územím naloženo, co bude následně postaveno a hlavně kdy a za kolik? Proč se musí bourat těsně před volbami do krajského zastupitelstva? Nebylo by logičtější vyčkat až po volbách na názor nového vedení kraje?

V našem městě se v poslední době víc bourá, než staví. Nepotřebujeme návštěvníkům města ukazovat další „holé pláně“ a nezastavěné proluky. S plánovanými demolicemi nesouhlasím a veřejně protestuji proti způsobu, jak Královéhradecký kraj se svými financemi a majetkem, který se nachází na území našeho města, nakládá.

Závěrem svého příspěvku musím konstatovat, že kolega zastupitel Jan Bém, drží „poctivě“ s ostatními členy správní rady zoologické zahrady před námi zastupiteli města o dané věci „bobříka mlčení“. Osobně nevěřím, že by nebyl o plánovaných demolicích detailně informován. Proč asi? Asi proto, že i po komunálních volbách v roce 2014 zůstal dál jediným dlouholetým zástupcem města Dvůr Králové nad Labem v představenstvu a ve správní radě zoologické zahrady a nebyl novým vedením města doposud vystřídán.

Nasik Kiriakovský, zastupitel (Východočeši)

Související články
Úředníci města zkouší ostražitost nových zastupitelů
Lékaři se musí vrátit na královédvorskou záchranku
Bude loutková scéna v roce 2017?
Vaše komentáře

Přečteno 182x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí
21.05.2024 17:00 - 25.06.2024 18:00
Polština nejen na cesty
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Kino - Vynálezce
23.06.2024 16:30 - 23.06.2024 18:00
Lassie : Nové dobrodružství (rodinný)
23.06.2024 19:00 - 23.06.2024 20:30
Kino - Pan učitel vrací úder