Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Ani druhý tendr na nové laboratoře se v Trutnově nepovedl

Kraj zrušil druhý tendr na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení trutnovské nemocnice

Redakce / 9.01.2019, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Ani napodruhé se Královéhradeckému kraji nepodařilo vysoutěžit zakázku na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov. Jediný účastník, který se do 160milionového tendru se přihlásil, nesplnil podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách.
 

Termín zahájení výstavby se tak s největší pravděpodobností posune. Projekt na výstavbu laboratoří a transfúzního oddělení je rozvržen do dvou etap. První etapa řeší rekonstrukci pavilonu, ve kterém v současnosti sídlí oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. V rámci druhé etapy proběhne demolice dvou pavilonů a následná výstavba objektu, do kterého se přestěhuje transfúzní oddělení a oddělení nukleární medicíny.

Kromě toho, že nesplnil všechny formální požadavky zadávací dokumentace, tak i zároveň překročil maximální nabídkovou cenu. Dle Václava Řehoře, radního odpovědného za krajské investice, bude zrušený tendr nyní přezkoumán a v nejbližší době bude pravděpodobně vypsán nový. Nevyloučil, že se cena stavebních prací zvýší.

Na celou přestavbu včetně dodávky zdravotnických technologií se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. Tato suma zahrnuje vyhrazenou změnu závazku, tak zvanou opci, a to až do výše 49 milionů korun. Kraj na to vyčlenil prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje na roky 2017–2020 v odvětví zdravotnictví.

Vybudování nových laboratoří a transfúzního oddělení zlepší jednak efektivitu trutnovské nemocnice, jednak zlepší přístupnost pro pacienty a dárce krve, pro které současný stav objektů nenabízí dostatečný komfort,“ uvedl náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Ve Dvoře Králové byly nová biochemická a hematologická laboratoř postaveny v roce 2017, kdy se nových prostor dočkali místní zaměstnanci po 37 letech. Laboratoře stály zhruba 40 milionů korun - přístavba dvorního traktu laboratoří stála 33,64 mil. Kč, doprovodné náklady, např. na energetický kolektor, silnoproudé rozvody a areálovou kanalizaci, představovaly dalších 7,13 mil. Kč. Z větší části stavbu financoval Královéhradecký kraj, na nákladech se také významně podílela královédvorská společnost JUTA a.s., která přispěla 8 miliony korun. Nový provoz slouží pro laboratorní analýzu biologických vzorků pacientů nemocnice a praktických a odborných lékařů. Čas od času se zde ale vyšetřují i vzorky zvířecích pacientů, např. z královédvorské zoo.

Oblastní nemocnice Trutnov je jedním ze zdravotnických zařízení ve správě Královéhradeckého kraje. Ročně nemocnice hospitalizuje na 13 tisíc pacientů a provede více jak čtyři tisíce operací.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: KHK

 

Související články
Laboratoře v královédvorské nemocnici se přestěhovaly do nových prostor. Podívejte se na videoreportáž a fotografie.
V trutnovské nemocnici zavřeli část interního oddělení. Není personál.
Nadační fond nemocnice ve Dvoře Králové vyhlásil stipendijní program. Hlásit se je možné do 15. dubna 2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1095x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí