Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Náchod se dočkal - tendr na modernizaci nemocnice schválen ve výši 1,3 mld Kč. Stavět se začne na jaře

Redakce / 9.02.2018, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Rada Královéhradeckého kraje schválila výsledek veřejné zakázky na první etapu dostavby a modernizace náchodské nemocnice. Ze tří podaných nabídek zvítězilo konsorcium společností GEOSAN GROUP, a. s. a BAK stavební společnost, a. s. s cenovou nabídkou 1,344 miliardy korun bez DPH. Stavební práce by měly začít na jaře letošního roku.
 

Na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod se v listopadu 2017 sešly celkem tři nabídky. „Jednotlivé nabídky byly vyhodnoceny dle kritéria ekonomické výhodnosti. Tu nejnižší ve výši 1,344 miliardy korun nabídlo konsorcium společností GEOSAN GROUP, a. s. a BAK stavební společnost, a. s. Nabídku jsme proto posoudili z hlediska splnění všech podmínek účasti, mezi kterými bylo například doložení referencí či technické kvalifikace, a po vyhodnocení ji předložili ke schválení krajské radě,“ informoval radní pro oblast investic Václav Řehoř. „Přípravy celého výběrového řízení trvaly více jak tři čtvrtě roku, během kterého jsme jednali jak s projektantem, tak s lékařským i dalším odborným personálem. Za celým tendrem stojí obrovské množství práce, za které všem svým kolegům i pracovníkům krajského odboru investic děkuji,“ doplnil radní Řehoř.


"Je to největší investiční dílo v historii Královéhradeckého kraje. Ještě ale nemáme vyhráno, tímto to všechno začíná,“ zhodnotil rozhodnutí rady hejtman Jiří Štěpán. Oblastní nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200 tisíci obyvateli a potřeba její dostavby je známa již přes deset let a je každým dnem větší. 

„Cílem modernizace je sestěhování horního areálu nemocnice a sjednocení všech provozů do dolního areálu. V konečné fázi by měli být převedeni i všichni pracovníci nemocnice, čímž dojde také ke snížení nákladů na logistiku a transport v rámci areálu. Provoz nemocnice bude poté odpovídat dnešnímu modernímu fungování a pojetí medicíny,“ řekl k projektu modernizace náměstek hejtmana odpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar.

Pod náchodskou nemocnici spadá jedenáct provozoven zdravotních služeb, z toho sedm z nich disponuje lůžkovou péčí o celkové kapacitě 832 lůžek. Nemocnice zaměstnává 1500 lidí a zahrnuje nemocnice v Rychnově nad Kněžnou, Broumově, Jaroměři, Novém Městě nad Metují i Pracoviště klinické biochemie a diagnostiky v Opočně.

V létě roku 2017 prošla náchodská nemocnice auditem, jehož závěry mají vliv na celé fungování krajského Zdravotnického holdingu. Více jsme psali zde. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Magnetická rezonance bude i v Náchodě. Dříve než nová nemocnice.
Tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice potřetí. Obálky se otevřou v pondělí v Brně.
Třicetimilionový doplatek za provoz ztrátových oborů poskytne kraj náchodské nemocnici
Nedostatek personálu v rychnovské porodnici ohrožuje její chod, hledá se řešení
Náchodská nemocnice má kromě finančních i personální problémy. Lékaři píší krajským zastupitelům
Dostupnost lékařské pohotovosti na Královédvorsku - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Dostupnost lékařské pohotovosti - aneb kam jet o víkendu k lékaři?
Ruší se zákaz návštěv ve vybraných nemocnicích včetně Jaroměře

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 430x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí