Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Magnetická rezonance bude i v Náchodě. Dříve než nová nemocnice.

Redakce / 15.04.2017, Náchod - Náchodsko a Broumovsko
Zájem pořídit pro Oblastní nemocnici Náchod magnetickou rezonanci potvrdila na svém jednání rada kraje již v lednu, nyní v dubnu již schválili radní konkrétní dotaci. Chtějí tak alespoň začít s nákupem důležitého přístrojového vybavení, když se nepodařilo v posledních dvou letech vysoutěžit jednu z největších akcí kraje „Modernizace a dostavba Oblastní nemocnice Náchod“, jejíž cena se loni vyšplhala na 1,5 mld Kč. Dotaci však musí ještě schválit zastupitelé.
 

Tento specializovaný přístroj v náchodské nemocnici dosud chybí. V současné době musí pacienti dojíždět do Trutnova či Hradce Králové nebo využívat soukromých zařízení. S jeho zakoupením se proto počítalo v rámci plánované modernizace nemocnice. Ta je ovšem nyní již o několik let zpožděna a kraj se rozhodl řešit nákup magnetické rezonance nezávisle. Uvolnil proto dotaci 46 milionů korun, která má pokrýt náklady s pořízením i stavebními úpravami. Pořízení magnetické rezonance je tak „předskokanem“ celé modernizace.

 „Pořízení přístroje vyčleníme z projektu modernizace a umístíme ho na současné oddělení radiologie. Prověřili jsme si, že je to proveditelné i za cenu toho, že budeme moci přemístit později rezonanci do nově postavené budovy,“ doplnil náměstek Cabicar. Umístění magnetické rezonance v náchodské nemocnici schválila i Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků, která působí v rámci ministerstva zdravotnictví.

Součástí dotace jsou tedy i investice vyvolané v souvislosti s přesunem stávajících provozů, provedení nezbytných stavebních úprav a zajištění technologických částí nutných pro provoz přístroje. 

Nákup magnetické rezonance před samotnou modernizací budovy je důsledkem opakovaného oddalování jedné z největších zakázek kraje - rekonstrukce náchodské nemocnice za 1,3 miliardy korun. Původně se mělo začít stavět v roce 2012 s ukončením stavby se počítalo v roce 2014. V pořadí již tvrtý tendr na modernizaci Oblastní nemocnice Náchod plánuje kraj vypsat letos v létě. Radní už schválili její financování: ze dvou třetin ji kraj zaplatí z vlastních zdrojů, na zbytek si vezme úvěr 450 milionů korun. Pokud se vysoutěží nižší částka, vezme si kraj nižší úvěr.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Tendr za 1,2 mld Kč na modernizaci náchodské nemocnice je zrušen. Přišlo téměř tisíc dotazů
Opakovaný tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice je zveřejněn. Hodnota zakázky je 1,3 mld
Tendr na modernizaci náchodské nemocnice opět zrušen. Zakázka za 1,3 mld stále nemá dodavatele
Tendr na rekonstrukci náchodské nemocnice potřetí. Obálky se otevřou v pondělí v Brně.
Výsledky auditu nemocnice v Náchodě žádají změny ve fungování krajského zdravotnictví. Řešením je i sloučení krajských nemocnic
Náchod se dočkal - tendr na modernizaci nemocnice schválen ve výši 1,3 mld Kč. Stavět se začne na jaře
Na magnetickou rezonanci v Trutnově se zkrátí čekací lhůty. Dotkne se to celého kraje

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 809x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí