Vyhledej
Nejčtenější články
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Orangutanní holka laškuje s člověčí holkou. I konec zimy v zoo umí pobavit.

Redakce / 8.03.2016, Dvůr Králové nad Labem
Konec zimy je v zoo klidné období - pro zvířata i návštěvníky. V ZOO Dvůr Králové si tyto klidné chvíle užívají zejména místní, kteří zoo využívají pravidelně jako park či jedno velké dětské hřiště. Vědí že pavilony v zimním nečase poskytují návštěvníkům nejen přístřeší a teplo, ale také zábavu. Zvířata se totiž umí těmto vzácným návštěvám odvděčit kdejakým představením. Například malá orangutanice měla v neděli evidentně svůj den - laškovala se všemi, kdo se přiblížili ke sklu výběhu.
Vlastně jsme se původně šli o víkendu rozloučit s gepardími paterčaty, která budou rozdělena, a ve Dvoře zůstanou jen dvě mláďata. Jsou to nádherná zvířata a v den naší návštěvy klidně polehávala po náročném obědě. Jedno mládě mělo čumák těsně u skla, oddělující jej od návštěvníků, a při našem přiblížení vstala - pozorovali jsme se navzájem. Vydrželi jsem to dlouho. 

To orangutanní mládě v ptačím pavilonu bylo živější - hrálo všem přítomným divadlo se svojí oblíbenou rourou. No a potom zahlédlo stejně velké děvče za sklem. A začala komunikovat :-)


Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
ZOO Dvůr Králové otevřela jediné lví safari ve střední Evropě
Mláďata karakalů vůbec poprvé k vidění v ZOO Dvůr Králové
Narozeniny šimpanzů
ČR a Vietnam se dohodly na společném boji proti nezákonnému obchodu s ohroženými druhy
V ZOO Dvůr Králové museli jedovatou kobru ošetřit holýma rukama
V zoo začne tuto sobotu mezisezona - jarní vstupné platí i na Lví safari.
Art-terapie v královédvorské zoo - aneb zdobíme africké městečko
Vaše komentáře

Přečteno 910x
 
02.07.2026 - V Oblastní nemocnici Jičín začal ostrý provoz nového pracoviště magnetické rezonance. V první fázi funguje v jednosměnném provozu s kapacitou přibližně 12 pacientů denně. Minimálně dva termíny denně budou vyhrazeny pro akutní případy z lůžkových oddělení, zbývající kapacita bude určena pro ambulantní pacienty.
20.05.2026 - Ve dnech 28. - 29.5.2026 se bude konat výluka v úseku Hradec Králové hl.n. - Hněvčeves - (Hořice v Podkrkonoší). Všechny uvedené vlaky budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou dle výlukových jízdních řádů. Výluka se koná na požadek zhotovitele dálnice D35.
19.05.2026 - Ve dnech 2. - 5. června 2026 se budou konat výluky v úseku Nové Město nad Metují – Náchod – Starkoč – Česká Skalice. Výluka se koná na požadek zhotovitele Náchodského obchvatu.
18.05.2026 - V Trutnově na Bojišti se frézuje úsek hlavní silnice, doprava je řízena kyvadlově. Počítejte se zdržením při příjezdu a výjezdu z města.

Volná pracovní místa







Kalendář akcí
9.07.2026 - 9.07.2027
legitimní nabídka půjčky
24.07.2026 18:00 - 24.07.2026 21:30
GRILOVÁNÍ V PASÁŽI - aneb léto na grilu
25.07.2026 13:00 - 25.07.2026 16:00
TVŮRČÍ DÍLNY - LETNÍ ŠABLONOVÉ TISKÁNÍ
25.07.2026 13:00 - 25.07.2026 22:00
Lanžovská lávka 2026