Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Václav Hudeček zahraje na benefičním koncertu pro varhany v Hajnici 3. června 2018

Vít Havlíček / 24.05.2018, Hajnice
V neděli 3. června 2018 od 17:00 se uskuteční v kostele sv. Mikuláše v Hajnici benefiční koncert na podporu opravy varhan v tomto kostele. Vystoupí na něm houslista Václav Hudeček za doprovodu klavíristy Lukáše Klánského. Na programu budou díla Františka Bendy a Antonína Dvořáka. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na opravu hajnických varhan. Přispívat je možné na transparentní účet 2801297755 / 2010 nebo formou adopce píšťal. Více na www.hajnice.kchs.cz.
Houslový virtuos Václav Hudeček zahájil svoji příkladně strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech, kdy vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. V té době ho slyšel legendární David Oistrach, jehož byl posléze Hudeček žákem. Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích (Carnegie Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, Gewandhaus Leipzig a další), jakož i na světových festivalech (Osaka, Salzburg, Istanbul, Perth, Helsinky).

Lukáš Klánský patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Díky oceněním na mnoha mezinárodních soutěžích a úspěšným vystoupení na festivalech v ČR, ale i v Evropě, se stal jak vyhledávaným sólistou, tak komorním hráčem. Pedagogicky působí na Konzervatoři Plzeň a na Gymnáziu a hudební škole hl. m. Prahy.
Na programu koncertu bude Sonáta A dur Františka Bendy a skladby A. Dvořáka (Romantické kusy a Sonatina G dur).

První etapa opravy varhan byla dokončena na konci loňského roku a nyní je možné přispívat na druhou etapu na transparentní účet 2801297755/2010 nebo formou adopce píšťal. Doposud bylo na opravu hajnických varhan zajištěno 232.120 Kč. Všem dárcům děkujeme.
Koncert pořádá Obec Hajnice, Římskokatolická farnost Hajnice a Královédvorský chrámový sbor z.s., více na www.hajnice.kchs.cz.  

Související články
Úspěšný benefiční koncert s recitací Josefa Somra na záchranu varhan v Hajnici
Na koncertu Jiřího Stivína a Václava Uhlíře pro hajnické varhany se vybralo přes dvacet tisíc korun
V Hajnici se po mnoha letech rozezní varhany na benefičním koncertu s recitací Ondřeje Kepky – skončila první etapa opravy
V hajnickém kostele se po dlouhé odmlce opět rozezněly varhany
Jarní sérii benefičních koncertů pro varhany v Hajnici zahájí České filharmonické kvarteto 8. dubna 2018
Benefiční koncerty pro varhany v Hajnici pokračují
Na koncertu Václava Hudečka pro varhany v Hajnici se vybralo přes 18 tisíc korun
Víc než půl milionu korun šlo letos na opravy varhan na Královédvorsku z grantů Královéhradeckého kraje
Trubka a varhany v Hajnici
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1955x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí